Вінниця
02.06.2023
15.09° C
Вгору

У Вінниці зросла кількість хворих на коронавірус

Станом на 17 січня з початку пандемії у Вінниці зареєстровано 11 243 випадки захворювання на COVID-19. З яких, одужало 9 196 осіб, продовжують хворіти 1 848 осіб, померли 199 вінничан. Медики зазначають, що за останній тиждень почала зростати кількість інфікованих, також підвищився показник летальності від цієї хвороби.  

«З кінця листопада ми спостерігали зменшення кількості хворих. Однак, у зв’язку з новорічно-різдвяними святами ми очікуємо зростання захворюваності. Статистка останнього тижня вже демонструє збільшення кількості захворювання. Ми пов’язуємо це з тим, що вінничани ігнорували самі прості та ефективні засоби профілактики: не дотримувалися соціальної дистанції, не носили масок та перебували у місцях масових скупчень людей», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Варто зазначити, що з першого січня цього року змінилися правила виїзду мобільних бригад до пацієнтів з підозрою на CОVID-19. Таке рішення було прийнято НСЗУ. Відтепер тест на коронавірус можна буде здати у п’яти ЦПМСД міста, МКЛ №1 та №2, а також у пологових будинках №1 та №2. У цих закладах роблять швидкі тести, ІФА та ПЛР.  В пунктах забору з першого січня проведено 960 заборів матеріалу для ПЛР, зроблено 127 швидких тестів, набрано 201 зразок для ІФА. 

«Робота мобільних бригади наразі не оплачується НСЗУ. Однак, ми направлятимемо їх до дітей, людей, які старші 60 років, інвалідів першої групи, які не можуть самостійно пересуватися. Ми в цілому підходимо таким чином, щоб зберегти баланс між тестуванням у пунктах прийому і відбором матеріалів вдома», – додав Олександр Шиш. 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin