Наверх

Викладач ВНТУ отримав французького ордена Академічних пальм

Професор Вінницького національного технічного університету став кавалером французького ордена Академічних пальм. Нагородили науковця за особливі заслуги в освіті та науці.

Міністр освіти, молоді та спорту Французької Республіки Жан-Мішель Бланке удостоїв завідувача кафедри філософії і гуманітарних наук Олега Хому звання кавалера ордена Академічних пальм — нагороди Французької Республіки за заслуги в освіті та науці, повідомляє пресцентр Національного технічного університету.

Відповідний лист надіслав Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен.

– «На вшанування високих професійних якостей» і «на знак вдячності від Франції» за особисті — понад двадцятилітні — зусилля з поширення французької філософії шляхом перекладу класичних і сучасних авторів, вагому роль в підготовці українського видання «Європейського словника філософій», а також за участь протягом останніх трьох років у журі премії «Сковорода», котру присуджує посольство Франції в Україні», — йдеться у повідомленні.

Додають, що орден Академічних пальм веде свою історію від ордена заснованого 200 років тому імператором Наполеоном I для академіків і професорів Паризького Університету. Нині Асоціація членів ордену під покровительством Президента Франції. Серед нагороджених орденом, зокрема, князь Монако Альбер II, український науковець та ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі, перший проректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Юрій Якименко та інші.

Нині Академічними пальмами можуть бути нагороджені як викладачі та члени викладацького співтовариства, так і особи, що не мають відношення до викладання, але що зробили значний внесок у народну освіту, а також іноземні піддані й французи, що мешкають за межами Франції, які активно сприяють поширенню французької культури в інших країнах.

Удостоєні кавалерського ступеня ордену можуть бути особи не молодше 35 років, що прослужили не менше 10 років в одній зі сфер освіти. Нагородження офіцерським ступенем можливе не раніше, ніж через 5 років після нагородження кавалерським ступенем. Нагородження командорським ступенем можливе не раніше, ніж через 3 роки після нагородження офіцерським ступенем.

Кандидатури для нагородження розглядаються в Раді ордену Академічних пальм, під головуванням міністра народної освіти Франції. У Раду, окрім міністра, входять один з членів Ради ордену Почесного легіону і глави інспекцій міністерства освіти. Рішення приймаються більшістю голосів. Список нагороджених затверджує прем’єр-міністр Франції.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin