Вінниця
09.06.2023
14.22° C
Вгору

На Вінниччині поставили пам’ятник томату

Село Велика Кісниця, що розташоване у Ямпільському районі славиться вирощуванням овочів, тож житель села, Андрій Федик, ініціював встановлення пам’ятника томату. Андрію активно пропагує зелений і гастрономічний туризм. Розповідає, що гроші на пам’ятник збирали серед місцевих жителів, тобто громадою. Наразі через карантин про урочисте відкриття монументу не йдеться, каже Андрій Федик. Однак без свята кісничани не залишаться. Як тільки карантинні обмеження скасують, у селі обіцяють влаштувати свято томатів. Його кульмінацією і буде відкриття пам’ятника.

«Ми неодноразово обіцяли офіційне відкриття: спочатку до виборів, потім – після. Вибори минули, але відкриття знову доведеться відкласти, що поробиш, такий вже цей рік видався – «із сюрпризами», – каже Андрій Федик. – У наших планах відкриття мало б відбуватися у святковій атмосфері: із запрошеними гостями, офіційною частиною, гарною гостиною та забавами. Та, на жаль, це не можливо… поки що. Не хочемо все зіпсувати якоюсь незначною формальною процедурою відкриття, адже це історична подія для нашого села. Тому вирішили відкласти це свято до весни, а тоді вже відсвяткувати по повній».

Андрій додає, що на сьогодні у Великій Кісниці майже 200 родин займається вирощуванням овочів, зокрема томатів, які користуються шаленою популярністю на ринках та у магазинах Вінниччини. Здебільшого, саме завдяки цим овочам наші люди заробляють собі на життя. А тому серед фермерів виникла ідея «подякувати» томату і встановити на його честь пам’ятник. Його виготовили із каменю. Зараз кісничани вирішують, чи варто камінь фарбувати у червоний колір, а плодоніжки – у зелений. До весни, тобто запланованого відкриття, у них ще є вдосталь часу

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin