Вінниця
09.06.2023
13.98° C
Вгору

Щорічний рейтинг прозорості міст України – попередньо, у Вінниці +4 бали

Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» 25 серпня опублікувала проміжне оцінювання показників прозорості десяти обласних центрів країни та показала, скільки ці міста отримали додаткових балів у першому півріччі поточного року. Вінниця до своїх 74,6 балів, які мала у 2019 році, додала ще 4 бали. Зведений Рейтинг прозорості буде опублікований вже наприкінці осені.

Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» розпочала формувати з 2017 року. Він будується на основі аналізу 14 сфер місцевого самоврядування. Зокрема, беруться до уваги фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова та комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та ін.

«Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» у формуванні Рейтингу прозорості керується відповідною методологією. Вона, серед іншого, передбачає оприлюднення проміжного рейтингу приросту балів. Тобто містам повідомляють, скільки балів їм вдалось отримати у першому півріччі. Саме таку інформацію було опубліковано 25 серпня на основі дослідження, проведеного по 39 містах, серед яких 10 – це обласні центри, в тому числі й Вінниця. Загальну інформацію та рекомендації від організаторів рейтингового дослідження за результатом 2020 року уже по всіх містах ми очікуємо в лютому-березні наступного року», – розповів заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Володимир Хорошев.

Проміжне оцінювання автори пропонують органам місцевого самоврядування розглядати як загальні орієнтири під час підготовки до основного рейтингування 2020 року.

До проміжного оцінювання долучилися лише 10 обласних центрів. В порівнянні з торішньою оцінкою загальний приріст обласних центрів в балах складається наступним чином: Дніпро – 19,1, Львів – 18,3, Луцьк – 7,1, Тернопіль – 4,2, Вінниця – 4,0, Суми – 2,8, Черкаси – 1,5, Рівне – 1,3,  Запоріжжя – 1,1, Одеса – 0,5.

За версією Рейтингу прозорості найбільших міст України у 2018 році Вінниця займала 3 місце. Найбільшу кількість балів отримали міста: Дрогобич (85,2 зі 100), Маріуполь (76,4), Вінниця (70,3), Покров (68), Дніпро (66,6).

У 2019 році за результатами оцінювання виконавчі органи міської ради покращили показники – Вінниця підняла свій рейтинг до 74,6 балів й увійшла в п’ятірку лідерів.

Результати 2020 Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» планує опублікувати в лютому-березні наступного року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin