Вінниця
02.06.2023
22.37° C
Вгору

“За двома зайцями”: у театрі Садовського представили своє бачення класики

На сцені вінницького театру ім. Садовського 26 вересня усім відома комедія Старицького “За двома зайцями” заграла новими барвами. Її мали презентувати глядачам ще навесні, але через карантин прем’єру перенесли.

Режисер-постановник музичної комедії Тарас Мазур вирішив трохи відійти від традиційного прочитання історії і майстерно поєднав минуле й сучасне. Для того, аби не було асоціацій з фільмом, він додав чимало неочікуваних поворотів, пісень, танців і навіть імпровізований показ мод.

Справжньою зіркою вистави стала Проня, у виконанні Ольги Буги. Її репліки та несподівані перевтілення глядачі вітали сміхом та гучними оплесками. Проня Прокопівна жартувала, сідала на шпагат, стрибала на скакалці, боксувала і муштрувала своїх батьків перед сватанням.

Сірків зіграли народні артисти України Валерій Прусс та Лідія Бєлозьорова, а в Секлиту перевтілилась заслужена артистка України Надія Кривцун.

Ну і яка ж комедія “За двома зайцями” без молодого і хитрого цирульника Голохвостого. Актор Олексій Головач, хоч і виглядав сучасно і “по-модньому”, залишив від класичного Голохвостого впізнаваний суржик. Почувши від нього “Здрастуйте, кралечко…Уся душа моя стрепенулася” чи “Я скоропостіжно хочу одружитися на них. І вони згодні”, зал одразу ж “вибухав” оплесками.

Усе театральне дійсно супроводжували музиканти. Вони стали невіддільною частиною сюжету, бо не лише задавали мелодіями потрібний настрій, але й разом з акторами смішили глядачів.

По завершенню комедії глядачі кілька хвилин не відпускали акторів зі сцени і покинули театр з посмішками.

На виставу разом з подругами прийшла Ірина. – Мене сюди “затягли” подруги, бо я, якщо чесно, вагалася…Надто вже люблю оригінал. Але, знаєте, мені сподобався такий новий погляд. Ми щойно вийшли з театру, а мені вже хочеться повернутися, щоб ще раз подивитися виставу, – сміючись, говорить вона. – Хочеться уважніше придивитися до деталей, бо режисеру гарно вдалося поєднати класичний сюжет і сучасні “фішки”.

Вінничанин Сергій, який прийшов на виставу з дружиною зізнався, що в театрі вони часті гості. – Ми намагаємось не пропускати прем’єри, а коли побачили, що буде “За двома зайцями”, то квитки купили одразу. Враження у мене лише позитивні, сміявся разом із усіма. Ну бо як з такої Проні і не сміятися. А ще сподобався старий Сірко і Химка. А фінал – то взагалі окрема історія, – поділився він враженнями. – Мені взагалі здається, що у наш час, коли так багато поганих нових, просто необхідно дивитися комедії. Так, сюжет цілком знайомий, так немає якоїсь інтриги, але ти справді відпочиваєш за цю годину. Як там кажуть, сміх лікує!

Після прем’єри музична комедія “За двома зайцями” перейшла у постійний репертуар театру.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin