Вінниця
30.05.2023
18.87° C
Вгору

У Вінниці подали заяву до поліції та СБУ про розповсюдження газет з Україною, але без Криму

8 жовтня біля вінницької друкарні зібралося близько 15 працівників поліції – готувалися до пікету активістів ГО “Едельвейс”. Причиною акції, на яку вийшло 12 активістів став друк та розповсюдження у Вінниці передвиборчої газети “Партії Шарія” – там активісти помітили зображення карти України без півострова Крим (на передостанній сторінці).

До пікетувальників вийшов представник друкарні, він навався Русланом і розповів, що його попросили дати коментарі. Він підтвердив, що таку газету друкували і сказав, що сталася помилка – ніхто з працівників не звернув увагу на фоновий малюнок. За його словами, зараз правоохоронці розслідують цю справу, а Службі безпеки України вже надали матеріали про замовників та тираж.

-Підприємство перейшло на віддалену роботу ще в березні і фізично тут перебувають лише ті працівники, які працюють з механізмами. Ця газета дійсно була віддрукована на підприємстві і на той момент ніхто не звернув увагу на фоновий малюнок. Якби на підприємстві виявили, що газета друкується з порушеннями чинного законодавства, то її б не друкували, – сказав пан Руслан. – Цей засіб масової інформації офіційно зареєстрований в Україні, за формальними ознаками друкарня не має права відмовити, бо він офіційно не заборонений в державному реєстрі засобів інформації.

Голова ГО “Едельвейс” Роман Костишин написав заяву про вчинення кримінального правопорушення до поліції та СБУ.

“Мені стало відомо про виготовлення та поширення у Вінниці представниками проросійської партії “Партія Шарія” друкованих матеріалів із зображенням мапи України без території анексованого півострова Крим. …Відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2014 року країнами-учасницями визнано територіальну цілісність України в межах її визнаних на міжнародному рівні кордонів та засуджено так званий “референдум”, – йдеться у заяві.

Роман Костишин заявляє про порушення ст. 110 Кримінального Кодексу України (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України). Частина 1 цієї статті передбачає умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій – вони караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої. Голова ГО “Едельвейс” просить “прийняти заяву про кримінальне правопорушення, внести відомості до Єдиного реєстру досудових рішень і невідкладно розпочати досудове розлідування вказаних фактів”.

У поліції кажуть, що заява вже зареєстрована у відділі документалного забезпечення.
-Заява адресована начальнику ГУНП, вже сьогодні її передадуть і він визначить виконавця, який буде розглядати цю справу і визначати, чи є там ознаки злочину, – розповів головний спеціаліст відділу комунікації ГУНП Вінницької області Вадим Кобзар.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin