Як живе єдина патронатна родина у вінницькій громаді?
У селі Малі Крушлинці, що на Вінниччині, родина Чернюк – патронатні вихователі з 2021 року. Наразі у них проживають троє дітей: 7-річні близнята Даніела і Домініка та їх 5-річний братик Даня, як повідомляє Суспільне Вінниця.
Ганна та Сергій разом понад 40 років. Діти та внуки подружжя проживають у Німеччині, розповіла Ганна Чернюк. У 2021 році на виховання взяли 14-річного Олександра.
Проживає родина у селі Малі Крушлинці. У кожного, сказала Ганна Чернюк, своє захоплення – Даніела любить складати пазли, Домініка – малювати, Даня – вибудовувати піраміди. Допомагають і по господарству, сказав Сергій Чернюк.
“Їм кортить це все, вони хочуть, щоб ми це посадили й вони побачили, як воно виросло. От ми виростили цибулю і часник, ми його обробили, я зробив рядочки, а вони рахували, дорахували до 60. А як вона виросте, то будемо знову рахувати”, розповів чоловік.
Родина Чернюк – поки єдина патронатна сім’я у вінницькій громаді, розповіла очільниця відділу превентивної роботи міської служби у справах дітей Людмила Марценюк. Сім’ї, які виховують дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, держава підтримує фінансово.
“У Вінницькі громаді лише одна патронатна сім’я. Тому, дуже потребуємо інших небайдужих людей. Є певні вимоги, які визначає законодавець – мати громадянство України, бути повнолітньою, відсутність судимості, наявність житла, наявність помічника (це може бути чоловік, дружина, батьки), готовність людини, її психологічна готовність”, сказала Марценюк.
7-річні близнюки Даніела і Домініка та їхній 5-річний брат Даня у патронатній родині перебуватимуть пів року. За цей час біологічна мама дітей має виправитися і зробити все, аби її не позбавили батьківських прав. В іншому випадку, згідно із законом, орган опіки та піклування захищатиме права та інтереси дітей у суді.