Вінниця
21.07.2024
25.16° C
Вгору

Де у Вінниці безкоштовно стерилізують безпритульних тварин?

У Вінниці зменшилась кількість безпритульних тварин. Щоб скоротити численність кішок та собак, які опинились на вулиці, їх вилучають з територій, де вони мешкають, та привозять у Муніципальний притулок, пише ВМР.

«Найбільша проблема – це цуценята, які з’являються здебільшого через безвідповідальність людей. Їх просто викидають на вулицю, і не завжди гуманно. Така ж проблема і з кішками. Одна впродовж двох років може народити понад сотню кошенят», – розповідає директорка КП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

На базі прихистку вже кілька днів діє пункт, який розгорнули волонтери міжнародної організації «4 лапи». Саме їхні ветеринарні лікарі проводять безкоштовну стерилізацію і тим тваринкам, які приносять люди самостійно.

«З організацією місто працює вже шість років. Активно обмінюємося досвідом, вивчаємо навички тварин, їхні психологічні особливості. А також набуваємо знань, як краще адаптувати безпритульних тварин. Основні цілі спільної роботи – щоб обездолених песиків та кішок було менше, і нам це вдається», – додає Тетяна Прибиш.

Стерилізують тварин в спеціально облаштованих операційних на території притулку.

«У Вінниці з такою ініціативою ми вже не перший рік поспіль. Місто до цього проводило чималу роботу зі зменшення популяції чотирилапих безхатьків. Ми помітили, що їх кількість зменшилась, і Вінницю можна ставити за приклад. За чотири дні роботи цього разу ми простерилізували понад пів сотні тварин. З понеділка по четвер – оперуємо собак. В п’ятницю – котів, також у цей день люди можуть самі привозити тварин, яких вони знайшли на вулиці», – каже лікар ветеринарної медицини ТОВ «4 лапи Україна» Дмитро Чернецький.

Операцію проводять професійні ветеринари під загальним наркозом, який не шкодить тваринці. Адже використовують безпечні, якісні та сертифіковані препарати та сучасні методи, що зменшує період реабілітації. Сама операція триває близько 15 хвилин.
Після стерилізації на тваринку одягають спеціальний бандаж. На вусі кішкам роблять маркування, а песикам чіпляють кліпсу.

Поки тваринка під наркозом, їй роблять обов’язкове щеплення від сказу. Адже тварини-безхатьки можуть бути переносниками небезпечних для життя людей хвороб, таких як сказ чи лептоспіроз, зазначають працівники Муніципального притулку.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin