Вінниця
19.07.2024
28.99° C
Вгору

Івана Купала 24 червня 2024 року: дата, звичаї та що варто знати про цей день

Свято Купала (або Івана Купала) — це давній слов’янський обряд, пов’язаний з обрядами літнього сонцестояння, який відзначається в ніч 24 червня за новим стилем).

Це свято має велике культурне значення серед слов’ян і є символом зміни сезону та плодючості.

Ось кілька традиційних обрядів і звичаїв, які можна виконати під час свята Купала:

  • Паління купальського вогнища: одним з головних обрядів є паління великого вогнища. Це символізує очищення, знищення негативної енергії і приваблює благословення від сонця.
  • Водні обряди: важливою частиною свята є купання в річці, озері або просто обливання водою. Це символізує очищення, оновлення і принесення щастя.
  • Весільні обряди: часто під час свята Купала влаштовувалися весілля, оскільки це час плодючості і родючості. Традиційно молоді пари влаштовували обряди для залучення багатства та щастя у майбутнє життя.
  • Квіткові вінки: дівчата сплітають вінки з трав і квітів із символічним значенням. Це може бути частиною обряду облиття водою чи просто прикраса для волосся.
  • Нічні обряди: люди збираються разом під вогнищем, співають пісні, танцюють і влаштовують різноманітні ігри та забави. Це свято також часто супроводжується музикою і різними розвагами.
    Ці обряди мають глибокі корені в давніх традиціях і відображають повагу до природи, сонця і зміни сезонів.

    Астрологія, тарологія, нумерологія, ворожіння, віщування, мольфарство, екстрасенсорика — не є науками і передбачення не завжди справджуються на 100%. Інформація досить часто має розважальний характер, тому сприймати її потрібно не серйозно, а лише як імовірність подій, творцем яких може стати кожна людина, якщо матиме сили духу та натхнення змінити своє життя на краще. 

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin