Вінниця
21.07.2024
25.16° C
Вгору

Три вінницькі багатоповерхівки забезпечили гарячою водою завдяки альтернативній енергетиці

Гарячу воду завдяки альтернативній енергетиці тепер отримують мешканці трьох багатоповерхівок Вінниці. Така можливість з’явилась завдяки реконструкції однієї з котелень на вулиці Пирогова. На додачу до звичайних газових котлів тут встановили ще й тепловий насос. Такий насос дозволяє подавати гарячу воду, не спалюючи при цьому природний газ.

Завдяки цьому, Вінниця продовжує підвищувати стійкість та надійність критичної інфраструктури, запроваджуючи енергоощадні та енергоефективні технології.

«Фактично зараз підприємство повністю забезпечує мешканців згаданих будинків гарячою водою завдяки роботі теплового насосу. Газові котли для цих цілей наразі не задіюються. Тепловий насос забирає низькотемпературну енергію з навколишнього середовища і передає її через теплоносій в систему теплопостачання. Але зараз ми говоримо лише про гаряче водопостачання», – каже директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман.

Встановлений насос має теплову потужність у 238 кВт. Цього достатньо, щоб забезпечити мешканців згаданих будинків гарячою водою в міжопалювальний період.

Вато зазначити, що Вінниця не лише впроваджує енергоефективні та енергоощадні заходи, а й всіляко готується до різних викликів та сценаріїв в енергетичній сфері. Зокрема, теплопостачальні підприємства міста створили запас матеріалів, які дозволять працювати в режимі надзвичайних ситуацій, а критично важливі об’єкти забезпечили резервними джерелами живлення.

Джерело: ВМР

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin