Вінниця
14.06.2024
13.5° C
Вгору

В Україні працюють лише 27% великих ТЕС

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 7 червня розповів, що наразі в Україні працюють лише 27% великих ТЕС, решта зруйновані або пошкоджені. Через атаки Росії втрачено 9,2 ГВт потужності — це половина від усієї спроможності України.

Про це Шмигаль заявив в ефірі телемарафону.

“Ситуація в енергетиці дуже складна. Це очевидно. Росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 гігавата електроенергії це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму”, — сказав глава уряду. За його даними:

  • 42 енергетичні блоки зруйновані;
  • 27% великих ТЕС в робочому стані, 73% зруйновані або пошкоджені і на сьогодні не працюють;
  • 20 гідроенергетичних блоків також сьогодні не в роботі, пошкоджені. Це 1,3 гігавата потужності.

Що держава робить для відновлення енергосистеми

Прем’єр наголосив, що Україна працює над відновленням енергетики — над тим, щоби до зими запустити якомога більше генерації. Триває робота над захистом тих потужностей, що збережені, й тих, які енергетики нині відновлюють.

Працюють також над збільшенням імпорту електроенергії з Європейського Союзу: зараз максимально можливий імпорт 2,2 ГВт, але поки найбільше, що дозволяє імпортувати ЄС політично, — 1,7 ГВт. Тому зараз з Єврокомісією ведуть перемовини, аби відкрити імпорт на максимум.

Працюють також над децентралізацією генерування електроенергії.

Міжнародні партнери України зробили спеціальний фонд підтримки енергетики України. Там уже зібрано 500 млн євро.

Водночас Україна має не лише нарощувати, а й економити електроенергію, щоб пройти і це літо, і майбутню зиму, додав Шмигаль.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin