Вінниця
24.06.2024
14.4° C
Вгору

Чому злі люди краще реалізують себе у кар’єрі і живуть довше за добрих?

Злі люди живуть довше, ніж добрі — даний факт вже доведений. Такий несподіваний результат на користь особистостей з важким характером показали проведені дослідження.

Причина прихована у роботі організму, який перебудовується, коли виникають стресові ситуації. Переваги у таких людей простежувалися у багатьох сферах життя, хоча для суспільства вони є неприємними.

Чому термін життя злих людей більший, ніж у добрих?

Звичний стандарт, що потрібно бути добрим, тоді можна жити довго і щасливо, не відповідає дійсності. Проведені у Америці дослідження показали статистику, що злі люди живуть довше, ніж добрі. У якості випробовуваних були взяті люди у віці 53-93 років. Злість провокувала їх до активності, а вона, своєю чергою, підвищувала життєздатність і продовжувала життя.

Добрі люди, відчуваючи негативні емоції, намагалися їх пригнічувати, тому відсоток серцево-судинних нездужань у них більший і, як наслідок, смертність є вищою. Злі люди встигають позбутися від негативу, викидаючи його назовні, тому спрацьовує захист організму.

Звідки з’являється злість у людей?

Американський нейроендокринолог, дослідник і професор Стенфордського університету Роберт Сапольскі вивчив виникнення агресії, злості та інших негативних реакцій у людини. Крім дратівливих факторів навколишнього середовища, на їх появу може впливати ряд інших:

  • еволюція розвитку;
  • мигдалина — головна частина мозку, що відповідає за злість і збудження;
  • молодий вік — до 25 років. До цього часу лобова кора не повністю працює, а це загострює почуття справедливості, що призводить до агресії;
  • рівень тестостерону — чим його більше, тим вищим є ступінь злості;
  • низький рівень окситоцину робить людей жорстокими до близьких, а його підвищений рівень зміцнює союз, але провокує вороже ставлення до оточуючих поза межами родини;
  • стрес викликається кортизолом і преднізолоном. Якщо це неотримання задоволення від екстремальних видів діяльності, то він підсилює активність лобової частини мозку і мигдалини.

Людина наслідує своїх батьків, тому у 30 % випадків вона буде поводитись так само, як і вони. Якщо був наявний авторитарний спосіб виховання, то, ставши дорослою, вона буде шукати слабких партнерів.

Чому погані люди живуть довго і щасливо?

Життєвий досвід показує, що успішні і щасливі люди не завжди володіють лише доброчесними якостями. Ті, які домоглися у житті великих висот, відомі важким характером. З ними важко спілкуватися, їх нестриманість проявляється у агресії.

Маттійс Баас з університету Амстердама провів експеримент, де двом групам людей були дані подразники, які одних привели до агресії, а у інших викликали почуття смутку. Після цього перед ними було поставлене завдання. Більш креативний і несхожий шлях вирішення видали “злі” учасники.

Тому вчений прийшов до висновку, що мозок перебуває у збудженому стані і швидко видає різні ідеї. Мобілізація усіх ресурсів підштовхує людину знайти вихід з ситуації, що склалася.

Доброта розслабляє, дає відчуття безпеки, і тому вислизає ризик загрози. Людина не встигає швидко відреагувати на перспективні пропозиції або не помічає “підводне каміння” договору, припускаючись помилок. Злі люди прораховують наперед усі моменти, маючи песимістичні риси характеру.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin