Вінниця
14.04.2024
21.95° C
Вгору

У Вінниці продовжують підтримувати підприємства, які перейшли на “зелену” енергетику: яким чином

Під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради 4 квітня затвердили перелік субʼєктів, які отримають часткову компенсацію витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії. Відповідні пакети документів подали два місцеві суб’єкти господарювання з-поміж мікро-, малого та середнього бізнесу.

Компенсація витрат на обладнання для виробництва «зеленої» електроенергії передбачає 30 % від сплачених (в межах нарахованих) підприємцем податків до бюджету Вінницької міської територіальної громади за 2023 рік, але не може перевищувати фактичні витрати, спрямовані на придбання обладнання. Про це сказав директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

«Ми бачимо, що такий фінансовий інструмент підтримки дуже стимулює підприємців розвивати відновлювану енергетику. У такий спосіб бізнес не просто рухається у напрямі енергонезалежності, а ще й обирає екологічний вектор у розвитку своєї діяльності. Це накладається на задекларований нами Зелений курс, який передбачає збереження довкілля, – сказав Максим Мартьянов. – Одне підприємство на ринку вже понад 15 років і буквально наприкінці грудня запустило сонячну електростанцію, потужністю 124 кВт, котру генерують 217 панелей. Ще одне вінницьке підприємство, яке за рішенням виконкому отримає компенсацію, встановило дахову СЕС на початку березня цього року».

Він також додав, що з 2023 року, відколи діє Порядок часткової компенсації, такою можливістю скористалися вже 15 суб’єктів господарювання.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin