Вінниця
14.04.2024
21.66° C
Вгору

У НАТО пропонують Україні компроміси запрошенню в альянс

На фоні протидії США та Німеччини наданню Україні офіційного запрошення в НАТО на саміті у Вашингтоні, партнери з НАТО пропонують Україні компромісні варіанти, які, на думку Вашингтона, мають задовольнити амбіції Києва.

Про це пише видання “Дзеркало тижня“.

За даними Foreign Affairs, один із компромісів полягає в тому, щоб відправити Україні запрошення, але не вчиняти жодних дій до пори до часу. Водночас країни Балтії, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія просувають ініціативу про ухвалення на саміті рішення «розпочати переговори про вступ України до НАТО».

Водночас США пропонують варіант, який на їхню думку «має наповнити змістом липневий саміт». Йдеться про ініціативу створення місії НАТО з трансформації, яку озвучив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван на зустрічі радників із національної безпеки країн — членів Альянсу, що відбулася 7 лютого.

Як зазначає оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, наразі незрозумілі ні цілі, ні мандат цієї трансформаційної місії.

«Але очевидно, що ця місія буде пов’язана не з членством України в Альянсі, а з наданням допомоги нашій країні. З одного боку, така ініціатива декларує подальшу підтримку нашої країни. З іншого — не є чинником прискорення реалізації курсу з набуття членства Києва в НАТО», – підкреслює він.

Водночас, просуваючи ідею створення місії з трансформації у США переслідують щонайменше дві взаємозалежні цілі.  Перша – наповнити змістом саміт, надавши щось нове Україні. Друга  – перевести вектор з  надання військової допомоги Україні з формату «Рамштайн» на НАТО й «продати» це як серйозне досягнення зустрічі союзників у Вашингтоні.

«Однак низка країн сприйняла американську ініціативу негативно», – підкреслює автор матеріалу.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin