Вінниця
20.04.2024
2.58° C
Вгору

В Буші на Вінниччині хочуть зробити кар’єр

Люди протестують проти розробки родовища біля історико-культурного заповідника Буша, пише Вінниця. інфо.

«Місце сили» – саме так називають митці, туристи і та шанувальники різних духовних практик територію Буші, що на півдні Вінниччини. Але на вихідних у мережі з’явилась інформація про те, що в Буші Ямпільської громади планують зробити кар’єр, поруч з державним історико-культурним заповідником Буша. Про це розповіла блогерка Любов Завальнюк.

Як з’ясувалось, на початку березня Державна служба геології та надр виставила на аукціон спеціальний дозвіл на користування надрами – Родовище Бушанське. 26 березня оголосили результати, за якими перемогу отримала компанія ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН», а 29 березня опублікували повідомлення про намір укласти договір.

«Родовище Бушанське розташоване на території Ямпільського (Могилів-Подільського – відповідно до постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ) району Вінницької області, за 1,0 км на північний захід від с. Буша. Вид корисної копалини: вапняк фосфатвмісний, вапняк малофосфатний, трепел, кремниста крейда. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: видобування корисних копалин, 20 років», – зазначено в описі лоту.

Представниця ініціативної групи мешканців с. Буша Ганна Гронська повідомила Укрінформу, що родовище розташоване в критичній близькості від житлових будівель, пам’яток історико- культурного призначення, геологічного заказника «Гайдамацький Яр», річок Мурафа та Бушанка і джерел питної води. Через це місцеві жителі та митці протестують проти розробки родовища.

В Буші на Вінниччині хочуть зробити кар’єр

Як з’ясував Укрінформ, компанія заснована 19 лютого 2024 року, її статутний капітал становить 1000 грн. Адресою вказане приватне помешкання у м. Київ. Власник і директорка компанії – громадянка України Наталія Гибелинда. Кореспондент Укрінформу зв’язався з Наталією Гибелиндою, яка підтвердила, що є директоркою ТОВ «СІ ЕВОЛЮШН», але відмовилась коментувати, чи відомо їй про розташування Родовища Бушанське поблизу історико-культурних пам’яток і про негативне ставлення місцевого населення до розробки корисних копалин на цій території.

На запитання, коли розпочнуться розробки родовища, Гибелинда відповіла: «Я поки що нічого цього не знаю. Я тільки придбала і придбала через систему Рrozorro. Тому надсилайте ці питання їм, а не мені».

 

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin