Вінниця
24.05.2024
14.52° C
Вгору

Усі регіони України готують до відключення електроенергії через ракетні атаки росіян: за якими графіками?

Останні кілька днів російські окупанти посилили обстріли. Наймасштабніша ракетна атака на енергетичну систему відбулася 22 березня. Загарбники випустили понад 90 ракет та 60 “шахедів”. Терор продовжився і сьогодні – вранці обстріляли Київ. Українців закликали приготуватися до відключень електроенергії й повернення графіків.

Ворог прагне зруйнувати українську енергосистему та завдає ударів по генеруючій та розподільній частинам. На жаль, не всі атаки вдалося відбити і є влучення.

Аналітики наголосили на складності ситуації. Обстріли стали точнішими, а їх наслідки посилилися. Про це заявив директор енергопрограм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Пошкоджено найбільшу Дніпровську ГЕС та половину обладнання ДПЕК, а зараз гідроенергетика та теплова — це основні балансуючі потужності в Україні. Устаткування Укренерго пошкоджено на 100 мільйонів євро.

Фахівець з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп уточнив, що у короткостроковому періоді слід розвантажувати систему, у довгостроковому — створювати нові потужності та газову генерацію.

Жителі України добре пам’ятають минулорічні блекаути, коли довелося провести багато годин без світла. Нині ситуація не настільки критична. При цьому обмеження в електропостачанні все ж таки будуть.

“Ризики тотального блекауту немає, але ймовірність аварійних відключень по регіонах — понад 50%. Погода холодна, похмура, сонячної генерації мало, імпорт зберігається на високому рівні. Якщо брати за основу сьогоднішню ситуацію, йдеться про потенційні відключення близько двох годин на день” , – пояснив Прокіп.

Володимир Омельченко уточнив, що ризики планових відключень електроенергії залишаються високими по всій країні, зокрема у столиці. Якщо рашисти продовжать атакувати енергооб’єкти України, ймовірність переходу до стабілізаційних графіків наближається до 100%. Найскладніша ситуація – в Одеській та Харківській областях.

Строки відновлення обладнання називають різні. Щось можна відремонтувати за тиждень, а на щось знадобиться щонайменше рік. Незабаром має потепліти на вулиці, опалення у будинках відключать. Але квітень буде важким для енергетиків.

“Споживачам варто готуватися до стабілізаційних відключень і максимально економити електрику, особливо в пікові ранкові та вечірні години”, – цитує Омельченка “Фокус”.

Побутовим споживачам потрібно відмовитися від активного використання електроприладів та намагатися вмикати їх у нічний час.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin