Вінниця
14.06.2024
13.5° C
Вгору

За два місяці 2024 року окупанти скинули на позиції ЗСУ у 16 разів більше авіабомб, ніж за 2023

Від початку 2024 року російські літаки скинули на позиції Сил оборони понад 3 500 авіабомб. Це у 16 разів більше порівняно з 2023-м.

Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

За його словами, Росія оцінила нинішні виробничі можливості України та країн-союзників і використовує свою перевагу в боєприпасах, фактично не зменшуючи інтенсивності вогню. 

– Від початку 2024 року перевага в артилерійському вогні вздовж лінії фронту становить 7:1 на користь ворога. У Кремлі розраховують, що їм вистачить снарядів для домінування на полі бою ще на тривалий час. Цей вогневий вал забезпечують не лише російські заводи. Північнокорейський режим допомагає росіянам з озброєнням у значній кількості, – сказав він.

Гаврилюк зазначив, що ворог домінує і в небі. Ворожі винищувачі активно обстрілюють позиції ЗСУ на лінії бойового зіткнення та прифронтових керованими авіабомбами.

Та наголосив, що з початку року (за 77 діб) літаки противника скинули на українські позиції понад 3 500 авіабомб, що у 16 разів більше порівняно з 2023-м.

Як Україна може переломити хід війни

За словами генерал-лейтенанта, Україна зможе змінити ситуацію в небі за допомогою багатоцільових винищувачів F-16, що підвищить можливості ЗСУ. Але наразі ситуація така, що F-16 ще немає, а запаси боєприпасів певних номенклатур падають до критичного рівня.

– Ці та інші фактори ускладнюють Силам оборони України виконання завдань з відсічі агресору, – сказав Гаврилюк.

Проте військовий наголосив, що є великі сподівання на ухвалення важливих для України рішень щодо надання нових пакетів військової допомоги під час найближчого Рамштайну.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin