Вінниця
24.05.2024
16.89° C
Вгору

Близько 40% українців допускають, що можуть стати ветеранами у майбутньому

The Village опублікували результати соціологічного опитування.

Близько 40% українців допускають, що можуть стати ветеранами у майбутньому, ідеться в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг» з ініціативи «Українського ветеранського фонду».

Про це зазначили 23% жінок та 63% чоловіків. Натомість, 53% українців не допускають, що можуть стати ветеранами. 

В опитуванні загалом проаналізувати, яким є уявлення про ветеранів, проблеми їх адаптації та підтримка. Опитування проводили у березні 2024 року за допомогою телефонних інтерв’ю. У результатах врахували відповіді тисячі повнолітніх українців.

Чи є серед ваших близьких, рідних ті, хто воював або воює зараз?

55% опитаних зазначили, що мають близьких та рідних, які брали участь у воєнних діях на території України з 2014 до 2021 року. 70% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті з 24 лютого 2022 року. Кількість тих, чиї близькі сьогодні воюють на фронті зростає порівняно з попередніми результатами опитування, кажуть автори.

Наскільки ви довіряєте ветеранам?

96% українців довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Близько 94% однаково довіряють військовим ЗСУ та ветеранам, які воювали з 24 лютого 2022 року. 84% – ветеранам АТО (ООС) 2014-2021 років, які зараз не воюють. Незалежно від регіону та віку абсолютна більшість відчуває довіру до ветеранів.

З чим можуть зіткнутися ветерани, які повернуться з російсько-української війни?

Найбільш імовірно, на думку опитаних українців, ветерани можуть зіткнутися із психоемоційною нестабільністю (86%), проблемами із фізичним здоров’ям та труднощами з отриманням медичної допомоги (77%). Серед іншого – відсутність інклюзивного простору (74%) та проблеми із оформленням соціальних пільг (74%).

У порівнянні з результатами опитування у вересні 2023 року зросла кількість тих, хто зазначив ризики всіх вказаних проблем. Найгостріше їх відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 року та воюють зараз, коментують автори опитування.

Повні результати опитування можна переглянути за посиланням.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin