Вінниця
20.04.2024
2.63° C
Вгору

8 Березня в Україні: чи скасували святкування та чи буде вихідний

В Україні, як і в низці інших країн світу, 8 Березня було прийнято святкувати Міжнародний жіночий день. До повномасштабного вторгнення день завжди був вихідним. Чи скасують його і чим можуть замінити?

За останній рік в Україні точаться дискусії щодо того, чи потрібно продовжувати на офіційному рівні святкувати свято Міжнародний жіночий день (8 Березня), адже воно в свідомості українців тісно пов’язане зі зросійщенням та радянським періодом. Низка депутатів запропонувала скасувати державний вихідний на 8 березня та ще деякі свята, які були створені за радянщини, а натомість сформувати свої власні.

Чи буде 8 Березня вихідний

Наразі воєнний стан в Україні було подовжено до 13 травня 2024 року, тож це означає, що додаткового вихідного дня на 8 Березня точно не буде. В мирний час Міжнародний жіночий день завжди був вихідним, хоча в більшості інших країн світу він робочий.

На цю дату зазвичай планували різноманітні концерти та інші святкові заходи. В школах та вузах вітали дівчат зі святом. Найчастіше дарували букети перших весняних квітів: мімози, тюльпанів.

Що відомо про скасування 8 Березня та деяких травневих свят

Ще 14 лютого 2023 року частина депутатів Верховної Ради України запропонувала внести до Кодексу законів про працю України певні зміни, які стосуються встановлення українських свят. Там же йшлося про скасування державних свят 8 Березня (Міжнародний жіночий день), 1 та 9 травня (День праці і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin