Вінниця
12.04.2024
17.68° C
Вгору

Інспектори “Муніципальної варти” притягли до відповідальності порушників за забруднення річки Дьогтянець у Вінниці

Працівники комунального підприємства “Муніципальна варта” продовжують перевіряти стан водних об’єктів та прибережно-захисних смуг у Вінницькій громаді. В ході таких обстежень вони виявили порушників, які забруднювали річку Дьогтянець. Винуватців притягнули до адміністративної відповідальності та передали матеріали у Вінницьку обласну прокуратуру для розгляду та реагування в межах наданих їм повноважень.

Як розповів начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур, вінничани, які проживають поруч з річкою, зверталися з повідомленнями, що стан водойми бажає залишатися кращим:

“До нас неодноразово зверталися вінничани, які проживають поруч з Дьогтянцем з повідомленнями, що річку хтось систематично забруднює. Скаржилися на сморід та жирні плями на поверхні води, які з’являлися з періодичністю раз на кілька тижнів. Ми взяли цю ситуацію на контроль і за допомогою камер відеоспостереження на одному з магазинів виявили порушників. Це представники компанії, яка надають послуги з обслуговування жировловлювачів та утилізацією жирів. Викачані відходи вони зливали у зливову каналізацію. За даним фактом інспектори склали 2 протоколи про вчинення адміністративного правопорушення. Також інформацію про це правопорушення фахівці департаменту правової політики вже передали у Вінницьку обласну прокуратуру для розгляду та реагування в межах наданих їм повноважень”, – розповів Віталій Чигур.

Варто додати, що перевірки водних об’єктів та прилеглих до них територій у Вінницькій громаді тривають вже понад три роки. Контроль необхідний для того, щоб мінімізувати випадки забруднення річок та струмків та покращити санітарний стан водойм і територій поруч.

Віталій Чигур також зазначив, що у попередні роки працівники Муніципальної варти фіксували різні порушення. Містяни влаштовували на прибережних зонах сміттєзвалища або ж виводили каналізаційні стоки з приватних домоволодінь у річки, тим самим забруднюючи їх.

Він наголосив, що від загального стану всіх водних об’єктів Вінницької громади залежить якість питної води. Тому малі річки та струмки, які теж є частиною екосистеми, мають залишатися чистими, адже вони потрапляють у русло Південного Бугу.

Нагадаємо, що відповідно до Правил благоустрою, громадянам, які скидають стічні води у водойми та не належно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф. Його розмір сягає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн – для суб’єктів підприємницької діяльності.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin