Вінниця
21.04.2024
4.98° C
Вгору

У Вінниці відбувся патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка

Патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка, який відбувся 15 лютого у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва, вже шостий рік поспіль збирає під своїм дахом молодь та дорослих. Ініціативу проведення фестивалю підтримують департамент освіти Вінницької міської ради та Палац дітей та юнацтва. Головна мета цієї події – виховувати в людях почуття поваги до своєї країни та героїчного діяння Героїв Небесної Сотні, а також пропагувати українське мистецтво та розвивати талановиту молодь.

На захід був запрошений Вінницький міський голова Сергій Моргунов та матір загиблого Героя Максима Шимка Зоя Кузьменко. На початку фестивалю до гостей та учасників звернувся Сергій Моргунов, який зауважив, що сьогодні важливо вшановувати тих, хто поклав своє життя за нашу суверенну державу, та допомагати тим, хто зараз продовжує оборону.

«Дуже приємно бачити, що саме діти стали учасниками такого патріотичного фестивалю, вони роблять свій внесок у наближення Перемоги. Дуже важливо, щоб усі ми згуртувались заради нашої нації. Аби хлопці, які на передовій, відчували нашу підтримку», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Подякувала за традиційний захід й свідоме виховання школярів мати Максима Шимка Зоя Кузьменко.

«Вдячна, що пам’ятаєте про наших сучасних Героїв. Завдяки цьому фестивалю учасники більше дізнаються про життя людей, які загинули на Майдані, серед яких і мій син Максим Шимко. Він не міг стояти осторонь тих подій, тому без роздумів пішов на захист українців», – каже Зоя Кузьменко.

До заходу долучився 41 заклад загальної середньої освіти Вінницької МТГ та Палац дітей та юнацтва.

Під час фестивалю діяли:

• благодійний ярмарок «Із дитячих пригорщ» із продажу домашніх смаколиків;

• марафон майстеркласів «Волонтерський десант» із виготовлення оберегів для захисників і захисниць та плетіння маскувальної сітки;

• пошта для захисників і захисниць із листівками-подяками;

• художня майстерня «Галерея українського спротиву: від Євромайдану до сьогодення».

Як розповіла начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти ВМР Наталія Перекрестенко, цьогоріч фестиваль був особливий, оскільки він відбувся під час повномасштабного вторгнення російських загарбників до нашої країни.

«І ось уже вдруге фестиваль відбудеться під гаслом благодійності. Цьогоріч спільними силами учасників ми зібрали 23 824 гривень. Ці кошти будуть передані на потреби бійців 14 бригади Національної гвардії України «Червона Калина». Усі вироби, виготовлені під час фестивалю, а також листи з пошти вдячності також передамо на підтримку нацгвардійців», – розповіла вона.

Подякували школярам і військові 14 бригади Національної гвардії України: «Ви неймовірні, і ми безмежно вдячні за усі добрі справи та донати, які нам допомагають та гріють і душу, і серце».

Довідка:

Максим Шимко – учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

 
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin