Вінниця
26.02.2024
10.26° C
Вгору

У розвідці Естонії заявили, що РФ веде підготовку до військового протистояння з Заходом

У вівторок, 13 лютого, Служба зовнішньої розвідки Естонії заявила, що Росія готується до військового протистояння із Заходом протягом наступного десятиріччя, однак її може стримати нарощування збройних сил у відповідь.

Про це повідомляє Reutersпередає Еспресо.

Дедалі більше західних чиновників попереджають про військову загрозу країнам НАТО з боку Росії, закликаючи Європу провести переозброєння задля підготовки до оборони.

Очільник естонської розвідувальної служби Каупо Росін заявив, що така оцінка ґрунтується на російських планах подвоїти кількість військ, розміщених уздовж кордону з членами НАТО Фінляндією і країнами Балтії – Естонією, Литвою і Латвією.

“Росія обрала шлях довгострокової конфронтації… і Кремль, ймовірно, очікує можливого конфлікту з НАТО протягом наступного десятиліття або близько того”, – заявив Росін.

Військовий напад з боку Росії, як зазначив Росін, є “малоймовірним” у короткостроковій перспективі, частково через те, що Росія вимушена зберігати військову присутність в Україні, і залишатиметься малоймовірним, якщо нарощування російських військ буде відповідати нарощуванню сил в Європі.

“Якщо ми не будемо готові, ймовірність (військового нападу Росії – ред.) буде набагато вищою, ніж без будь-якої підготовки”, – підкреслив він.

У виданні зазначили, що після анексії Росією Криму у 2014 році країни Балтії збільшили свої військові витрати до понад 2% від ВВП.

За словами Росіна, російський прорив в Україні до її президентських виборів у березні не передбачається, оскільки для цього потрібно буде мобілізувати значно більше військ, ніж зараз.

Однак він додав, що без підтримки Заходу Україна навряд чи зможе змінити ситуацію на полі бою, оскільки можливості Росії забезпечити свої війська боєприпасами продовжують переважати.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin