Вінниця
21.04.2024
5.39° C
Вгору

Болгарія відправила Україні сині БТРи: для чого вони потрібні

Болгарія почала передавати Україні у рамках військової допомоги бронетранспортери БТР-60. Про це свідчать фотографії, розміщені у Facebook на сторінці депутата болгарського парламенту Христо Гаджева.

Судячи з фотографій, наша країна отримає від Болгарії старі радянські бронетранспортери БТР-60, які понад 20 років були на зберіганні у вважалися на утриманні болгарського МВС (у болгарській жандармерії їх не використовували). Болгарські бойові машини, що відправляються в Україну, пофарбовані в синій колір.

Влітку 2023 року Народні збори (парламент Болгарії) прийняли рішення про передачу безоплатно Україні понад 100 бронетранспортерів із резерву МВС. Згодом болгарський президент Румен Радєв наклав на це рішення парламенту вето. Він заявив, що ці бойові машини можуть стати в нагоді самій Болгарії (наприклад, для охорони державного кордону). 8 грудня 2023 року Національні збори проголосували за подолання президентського вето.

Але тільки зараз, через два місяці після подолання президентського вето, Софія почала відправляти Києву ці бронетранспортери. Чому так довго? Через проблеми з логістикою та фінансуванням. Болгарія хотіла, щоб міжнародні союзники взяли на себе витрати на відправку бронетранспортерів до України. Як вирішили це питання – невідомо.

Україна вже скоро отримає болгарські БТР-60ПБ-МД1, які випускали в 1960-1970-х роках. Замість них Болгарія придбає американські колісні бронетранспортери Stryker.

Болгарія відправила Україні сині БТРи: для чого вони потрібні

Очікується, що БТР-60 приводитимуть у належний технічний стан в Україні (звичайно, буде й захисний колір кузова). Наша країна має такі технічні можливості. А ось у якому технічному стані знаходяться ці бойові машини – важко сказати. Думаємо, над ними доведеться добре попрацювати.

Як болгарські бойові машини можна використовувати у війні проти російських окупантів? Потрібно зважати на те, що для сучасної війни ці машини застаріли. Тому, на наш погляд, болгарські БТР-60ПБ можна використовувати для охорони українського державного кордону, а деякі з них включити до складу мобільних зенітних груп, які полюють на російські БПЛА.

Включення болгарських бронетранспортерів до складу мобільних зенітних патрулів ЗСУ вигідно, принаймні, з двох причин. По-перше, це підвищить ефективність мобільних зенітних патрулів. По-друге, зменшить навантаження на самохідні зенітні установки Gepard. Втім, це лише одна суб’єктивна думка. Збройним силам, звичайно, видніше.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin