Вінниця
20.04.2024
2.58° C
Вгору

У Вінниці хірурги провели надскладну багатогодинну операцію: лікарі успішно видалили осколок із працюючого серця

Фахівці Вінницької обласної клінічної лікарні імені Пирогова під час багатогодинної, надзвичайно складної кардіохірургічної операції видалили металевий осколок із працюючого серця.

Про це співробітники клініки повідомили на своїй сторінці у Facebook.

Щосекундна загроза для життя

– Пацієнт дістав наскрізну травму правої половини грудної клітки з ушкодженням правої легені та правих відділів серця, – ідеться в повідомленні.

За словами медиків, виявлений під час дообстеження металевий уламок у серці міг щомиті спричинити грізні ускладнення і становив загрозу для життя пацієнта.

Малотравматичний метод

Як повідомляється, 19 січня командою кардіохірургів клініки Пирогова спільно з колегою Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова було успішно виконано багатогодинну, надзвичайно складну кардіохірургічну операцію – видалення металевого уламка з серця.

– Особливість операції в тому, що виконували її сучасним малотравматичним методом, шляхом бічної мікроторакотомії, через невеликий порівняно з класичним доступом розріз грудної клітки, – зазначають медики.

Без зупинки серця

За словами лікарів, операцію проводили на працюючому серці без зупинки кровообігу, тоді як зазвичай такі оперативні втручання проводять на штучному кровообігу і з зупинкою серця.

Фахівці пояснили, що використання такого малоінвазивного методу дало змогу знизити обсяг хірургічної травми, зменшити період післяопераційної реабілітації, що відповідає сучасним світовим стандартам надання медичної допомоги.

Зазначається, що наразі пацієнт почувається добре, проходить післяопераційну реабілітацію.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin