Вінниця
21.04.2024
5.29° C
Вгору

Українці обрали найкращі поштові марки 2023 року

Укрпошта Укрпошта відкрила голосування за найкращу марку України-2023 тиждень тому, 16 січня.

За результатами голосування мініатюра «Вічна пам’ять!» стала найкращою поштовою маркою України 2023 року. Такі результати голосування українців.

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Зазначається, що упродовж минулого тижня прихильники українських поштових мініатюр голосували за найкращі поштові випуски 2023 року в двох номінаціях: «Найкраща поштова марка» і «Найкращий поштовий блок».

Загалом на голосування було винесено 10 художніх марок та 8 поштових блоків, випущених Укрпоштою протягом 2023 році.

За підсумками всеукраїнського голосування найбільшу кількість голосів та, відповідно, звання «Найкращої поштової марки України 2023 року» отримала мініатюра «Вічна пам’ять!». 29 серпня, у День пам’яті загиблих захисників України, Укрпошта презентувала цей благодійний поштовий випуск. Ескізом до марки стала картина заслуженого художника України Олега Шупляка «Журба» (2016 р.). На ній козак-бандурист схиляє голову над могилами побратимів, а над ним журавлі летять у вирій.

Найкращий поштовий блок – «Українські колядки в Києво-Печерській лаврі», який Укрпошта презентувала напередодні Різдва, 22 грудня, у стінах Успенського храму. Випуск присвячено історичній події – річниці проведення Православною Церквою України різдвяного богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, якому минулого року виповнилося 950 років.

На центральній марці блоку зображено колядників у святковому народному вбранні. Дія відбувається на тлі головного іконостасу Успенського собору, який відтворено на полях поштового блоку. По обидва боки іконостасу – засновники Києво-Печерської лаври – Преподобні Антоній і Феодосій Печерські. На двох інших марках змальовано будівлю Успенського собору. На одній марці – храм, який відтворено на основі гравюри 1623 року з книги «Бесіди Святого Івана Золотоуста». Це перше відоме зображення Успенського собору, яке дійшло до наших днів. На іншій марці – сучасний храм. Автор блоку – заслужений художник України Миколай Кочубей.

Також улюбленими марками українців також стали: «Винищувачі зла» Максима Паленка, блок «Воїни світла. Воїни добра» Олександра Нікітюка, та марка «ПТН ПНХ».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin