Вінниця
21.04.2024
5.52° C
Вгору

У Вінниці обговорили тему залученя інвестицій на приєднані території та розвиток соціально-економічного партнерства

На минулому тижні в Вінниці відбулося засідання комісії з питань соціально-економічного партнерства та стимулювання залучення інвестицій на сільських територіях міської територіальної громади. Учасники зустрічі, представники міської ради та старостинських округів, обговорювали план дій на 2024 рік, спрямований на розвиток Вінницької громади, зокрема, роботу з перспективними водними об’єктами.

Заступник міського голови Андрій Очеретний зауважив, що соціальне партнерство на локальному рівні дасть можливість створити умови для активізації населення та втілення різних ідей, покликаних на покращення добробуту громади та рівня комфорту життя.

«Основною метою нашої роботи в цьому напрямку є залучення соціальних партнерів у процес розвитку територіальної громади. Це дасть можливість вирішувати проблеми місцевого значення, створить сприятливий соціально-економічний клімат та забезпечить суспільну злагоду на сільських територіях з метою розвитку економіки громади. Вінниця неодноразово підтверджувала інвестиційну привабливість, тож маємо і надалі розвивати цей потенціал», – зауважив він.

За словами радника міського голови з питань розвитку аграрного сектору Олександра Закорченного, один зі шляхів залучення інвесторів на приєднані території, що посприяє економічному зростанню сільської місцевості, – це розвиток водних об’єктів. Так, торік фахівці департаменту економіки і інвестицій ВМР впорядковували документацію із землеустрою на земельні ділянки водного фонду та паспорти водних об’єктів (ставків).

«Відповідно до наданих дозволів департаменту економіки і інвестицій міської ради минулого року було розроблено 7 землевпорядних документацій землеустрою на земельні ділянки водного фонду та 7 паспортів водних об’єктів, – розповів Олександр Закорченний. – Ці об’єкти готуються на земельні торги у формі аукціону для продажу права оренди для риборозведення та рекреації. Загалом по сільських територіях Вінницької міської територіальної громади налічується 23 вільні водні об’єкти (ставки), які можуть бути передані у користування на конкурентних засадах, вони є потенційними об’єктами для організації різних видів і форм рекреаційної діяльності, а це не тільки кошти у бюджет громади, а й можливість формування рекреаційно-туристичної діяльності на сільських територіях».

Варто зауважити, що реалізація соціально-економічного партнерства – один із заходів, передбачений Програмою розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки. Вона відповідає одному зі стратегічних пріоритетів «Зелена економіка та смарт-спеціалізація» Стратегії розвитку ВМТГ до 2030 року – Стратегії 3.0» та включає заходи, що відповідають Дорожній карті заходів ВМТГ для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin