Вінниця
21.04.2024
5.39° C
Вгору

У вінницькому ліцеї №19 відремонтували покрівлю

У вінницькому ліцеї завершили капітальний ремонт покрівлі, яка перебувала в аварійному стані. Йдеться про Вінницький ліцеї № 19, в якому відтепер дах утеплений та енергоефективний. Нагадаємо, що ремонтували дахи в тих закладах освіти, де був найкритичніший стан.

За словами директора ліцею №19 Володимира Костюка, заклад освіти збудували понад сто років тому, отож нової покрівлі школа неабияк потребувала.

“Дах був у аварійному стані, оскільки кроквяне перекриття перегнило і трухлявіло, а в сезон опадів відбувалося затікання”, – згадує Володимир Костюк.

У ході ремонтних робіт, розповідає директор ліцею, будівельники повністю замінили стропильну (кроквяну) систему, обшили димоходи, облаштували водовідведення та повністю замінили старе покриття на металочерепицю.

“Загалом капремонт покрівлі відбувався відповідно до нових будівельних норм, в яких передбачалось утеплення, що дозволяє зменшити загальні втрати тепла, а заразом – заощаджувати до 15% теплоресурсів закладу”, – говорить він.

Також Володимир Костюк додає, що за роки експлуатації стара покрівля опинилася в аварійному стані, що створило не досить комфортні умови для навчання, псувало стан навчальних приміщень та призводило до суттєвих тепловтрат під час опалювального періоду.

«Крім того, дуже важливо, що під час проведених робіт підрядники особливу увагу приділяли питанням безпеки. На даху встановили систему підігріву, яка вмикається задля зменшення ризику виникнення бурульок. Завдяки підігріву вода, яка накопичується в ринвах не замерзає, а просто стікає у водостік. Також, встановили блискавкозахист та метеостанцію, яка автоматично реагує при загрозі буревію чи підвищеній кількості опадів. Зокрема частково замінили систему мереж опалення приміщень. Важливим є те, що дах встигли відремонтувати до настання негоди», – розповідає Володимир Костюк.

В результаті, будівельники повністю оновили дах на двох окремих будівлях: основного приміщення ліцею й над спортзалом. Також була частково оновлена й система опалення.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin