Вінниця
21.04.2024
4.98° C
Вгору

У Вінницько-Хутірському окрузі продовжують встановлювати ліхтарі на сонячних батареях

У Вінницьких Хуторах та Писарівці з’явилося ще сім ліхтарів на сонячних батареях. Ці світильники повністю функціонують на сонячній енергії та працюють в автономному режимі. Вони були встановлені в труднодоступних місцях, де відсутні мережі вуличного освітлення.

Як розповідає староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко, усі ліхтарі встановлюють з метою нейтралізації «темних плям» у населених пунктах округу, там де немає централізованого освітлення, аби підвищити безпеку на цих ділянках.

“Мова іде, переважно, про стежки та греблі, – зазначає Владислав Кривешко. – Зокрема, таке освітлення минулоріч уже було встановлено на вулиці Кайдачиха та Леонтовича у Вінницьких Хуторах. Монтаж таких світильників — дуже важлива річ з точки зору безпеки, особливо в період короткого світлового дня. Адже цими стежками ходять не лише дорослі, а й школярі. Крім того, світильники повністю незалежні від роботи центральної енергосистеми, не створюють додаткового навантаження на неї, та не залежать від потенційних відключень електроенергії. Ще один момент — економія коштів. Адже, якщо б на ці ділянки проводити централізоване вуличне освітлення, то ціна питання складала б майже мільйон гривень за кілометр освітлення. Звичайно, в умовах війни, ці кошти краще направити на інші потреби, зокрема, на допомогу військовим”.

Ліхтарі мають вбудовану сонячну панель, яка накопичує енергію сонця у світлу пору доби, заряджаючи відповідний вбудований акумулятор. Коли стемніє — ліхтарі вмикаються автоматично. Заряду батареї при цьому, зазвичай, вистачає на понад 12 годин безперервної роботи.

За словами Владислава Кривешка, це обладнання, схоже на те, яке використовується для освітлення пішохідних переходів на дорогах державного значення. Потужність одного консольного ліхтаря складає 100 Вт. Придбати ці ліхтарі вдалося завдяки допомозі місцевого соціально-відповідального бізнесу.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin