Вінниця
03.03.2024
7.59° C
Вгору

У Вінниці відкрили ще один клас безпеки – у ліцеї №2

У навчальних закладах Вінницької міської територіальної громади відкрили ще один клас безпеки, який функціонує в ліцеї №2. Учні тут матимуть можливість отримати інформацію про те, як діяти під час пожежі, правильно виконувати евакуацію, ознайомитися з основними принципами мінної безпеки, правилами безпеки на воді, а також отримати навички надання першої допомоги та інші аспекти. У сучасних умовах, пов’язаних із загрозами війни, така освіта набуває великого значення для забезпечення безпеки дітей різного віку.

Як зазначає директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, планується, що поступово такі класи мають з’явитися в кожному закладі освіти нашої громади. Загалом в місцевих школах на сьогодні діє уже тринадцять таких класів.

«Кожна школа міста має мати такі осередки, щоб діти могли в доступній для них формі навчатися, як діяти в надзвичайних ситуаціях: при пожежі, затоплені, на воді чи на дорозі. На жаль, в умовах війни до цього переліку ще додаються питання мінної та ракетної безпеки», – зазначає очільниця департаменту.

Для якісного функціонування усі класи безпеки, які відкриті у закладах загальної середньої освіти ВМТГ забезпечені наочними матеріалами у вигляді спеціальних стендів, плакатів, профільної літератури та мультимедійного контенту. Класи обладнані наочністю, яка показує наслідки небезпечної поведінки у побуті, справжнім інвентарем, аптечками та макетами вибухонебезпечних предметів.

Відвідуючи клас, діти мають можливість відчути себе рятувальниками, приміряти каску чи форму, дізнатися про те, як працює вогнегасник та які засоби для пожежогасіння використовують працівники ДСНС.

Зокрема, у вінницькому ліцеї №2 зонально поділили приміщення на локації мінної безпеки, цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, особистої безпеки, психологічного розвантаження, пожежної безпеки, домедичної допомоги, безпеки дорожнього руху та безпеки поводження з електричними приладами тощо.

Як розповіли у ліцеї, знання правил безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях не повинні обмежуватись тільки стінами цього кабінету, саме тому створили «Віртуальний клас безпеки», який знаходиться на офіційному сайті ліцею, і має на меті надати доступ для усіх, хто хоче більше дізнатись про правила безпечної поведінки.

За словами директорки школи №2 Ірини Михайлової, ліцей співпрацює з чималою кількістю профільних установ на підставі Меморандуму, представники яких, сьогодні також завітали на відкриття.

«Власне, колектив нашої школи залучився підтримкою рятувальників, фахівців з домедичної допомоги, патрульної поліції, практичним психологом, до яких в будь-який момент за нагоди можуть звернутись ліцеїсти. Таке рішення ухвалили, оскільки практичні навички мають надавати лише фахівці, які безпосередньо є професіоналами даної сфери роботи», – каже вона.

Як додала директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко, відкриття класу безпеки – це дуже важлива подія для школи та для освіти нашого міста. Тому що життя та безпека – найцінніше, що у нас є. І саме в цьому класі ліцеїсти будуть отримувати всі необхідні знання.

Напередодні канікул у класі безпеки також нагадали учням правила дорожнього руху та правила безпечної поведінки на водоймах взимку.

На завершення заходу директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко подякувала адміністрації школи та усім колективам, які долучились до відкриття цього класу.

Нагадаємо, що перший клас безпеки у Вінницькій міській територіальній громаді був відкритий ще восени минулого року.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin