Вінниця
03.03.2024
4.19° C
Вгору

Кібератака на “Київстар”: НБУ оцінив наслідки для банківської інфраструктури

Хакерська атака на “Київстар” призвела лише до часткових проблем з роботою частини POS-терміналів торговельної мережі. Наразі більшість банкоматів, терміналів самообслуговування та банківських відділень працюють у штатному режимі. 

Про це повідомляє Національний банк з посиланням на нараду представників системно важливих банків із заступником Голови НБУ Олексієм Шабаном.

За його словами, безготівкові розрахунки здійснюються в штатному режимі, також немає складнощів у роботі мобільних додатків банків — вони стабільно функціонують, адже здебільшого використовують в процесі входу й для підтвердження операцій не смс-повідомлення, а інші елементи багатофакторної автентифікації.

Проблеми, які виникають з роботою частини POS-терміналів в торговельних мережах, наразі активно вирішують банки. Вони переналаштовують непрацюючі POS-термінали на роботу через інших мобільних операторів або Wi-Fi, зазначив Шабан.

Водночас заступник Голови НБУ звернув увагу банків на необхідності уточнення планів їх безперервної роботи з урахуванням нових обставин.

“Ми з вами вже маємо досвід роботи з резервними каналами зв’язку, якими обладнані банківські відділення та центри обробки даних, тож пропоную розглянути можливість реалізації такого підходу спільно з операторами національних роздрібних мереж і до роботи банківської інфраструктури, зокрема POS-терміналів”, — зазначив він.

Також представник НБУ звернув увагу на необхідності бути пильними, оскільки упродовж 2022-2023 років постійно фіксуються кібератаки різного рівня складності на об’єкти інформаційної інфраструктури банків та небанківських фінустанов. 

“Тому закликаємо учасників фінансового ринку бути пильними, посилювати рівень інформаційної безпеки та дотримуватися вимог НБУ в цій сфері”, — наголосив Шабан.

Нагадаємо, днями у роботі одного з найбільших українських операторів мобільного зв’язку “Київстар” стався масштабний збій через частково зруйновану ІТ-інфраструктуру. Зазначається, що відповідальність за здійснення кібератаки на “Київстар” взяло одне з російських угрупувань, діяльність якого пов’язують з головним управлінням генштабу збройних сил РФ (колишнє ГРУ). 

У компанії “Київстар” повідомили, що після повного відновлення мережі, усім абонентам та корпоративним клієнтам, які не могли скористатись сервісами компанії нададуть компенсації.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin