Вінниця
03.03.2024
7.37° C
Вгору

Стало відомо коли відновлять зв’язок “Київстар” (оновлено)

Мобільний оператор Київстар, який учора став об’єктом потужної хакерської атаки, обіцяє відновити зв’язок сьогодні, 13 грудня, до кінця дня. Втім, у компанії попередили, що на повне відновлення зв’язку та усіх сервісів Київстар може знадобитися до тижня.

На відновлення зв'язку Київстар може знадобитися до тижня, але обіцяють упоратись раніше - today.ua

Про це повідомив генеральний директор компанії Олександр Комаров.

Хакери обрушили мережу Київстар учора вранці. Тобто практично вже добу користувачі цього мобільного оператора не можуть скористатися жодним із його сервісів. Поза зоною доступу опинився навіть офіційний сайт компанії.

Згодом спеціалісти компанії з’ясували, що масштаб завданого збитку значно більший, ніж можна було уявити. За словами Олександра Комарова, зловмисники здійснили атаку на ІТ-інфраструктуру компанії і частково її зруйнували.  

Згодом з’ясувалось, що хакерам вдалося знищити не лише центральний пункт керування мережею Київстар, але й налаштування багатьох транзитних базових станцій. Ці станції, у свою чергу, є вузловими. Від кожної з них працює ще до десятка інших базових станцій. Наприклад, у Київській області є загалом близько 1500 базових станцій, з-поміж яких 150-200 є транзитними.

“Якщо доведеться їх переключати вручну, а не дистанційно, то це може зайняти мінімум тиждень часу. Ремонтні бригади вже роз’їхались на декілька таких станцій. Але ми надіємось, що вдасться скоро підняти Кору (головний пункт управління всією мережею оператора), тому зв’язок може з’явитись десь протягом доби і то, лише точково”, – розповів один із інженерів компанії.

На відновлення зв'язку Київстар може знадобитися до тижня, але обіцяють упоратись раніше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Втім, уже вчора ввечері з’явилось повідомлення, що Київстар частково відновив роботу в окремих місцях. Але зв’язок є далеко не всюди. Але з’явилась надія, що сьогодні до кінця дня спеціалістам компанії усе ж вдасться повністю відновити роботу сервісів компанії.

Хакерська атака може мати російський слід, але наразі це не остаточна версія 

Як уже стало відомо, Київстар став об’єктом найпотужнішої хакерської атаки за всю історію існування мобільного зв’язку в Україні. Учора в офісі компанії працювала слідчо-оперативна група СБУ. Слідчі вилучили низку документів і відкрили кримінальне провадження за фактом атаки на мобільного оператора. У Службі безпеки України не виключають, що атака на Київстар – це справа рук ФСБ.

Та очевидно, це – лише одна з версій. Адже кримінальне провадження відкрито за 8 статтями ККУ. Одна з них – державна зрада. Тобто не виключено, що це можуть бути і витівки внутрішнього ворога.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin