Вінниця
02.03.2024
6.05° C
Вгору

Використання нових технологій та обмін знаннями і практиками: у Вінниці провели навчальний семінар для аграріїв

У Вінниці нещодавно для агропідприємців провели семінар під назваою “Розвиток аграрного сектору ВМТГ, ресурси та можливості середнього фермера, діюче законодавство”, розрахований на середнього фермера, у приміщенні Інституту кормів. Представники управління розвитку сільських територій департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради спільно зі очільниками старостинських округів Вінницької громади організували тематичне навчання для учасників заходу. Серед запрошених спікерів були не лише аграрії, а й науковці, які досліджують рослинництво і тваринництво, а також представники фінансових установ

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов презентував учасникам зустрічі про Реальний стан та можливості розвитку галузі рослинництва на території ВМТГ та результати, яких вдалося досягнути у 2023 році на виконання заходів Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки.

“За 11 місяців цього року середні та малі фермери сплатили податків і зборів до бюджету Вінницької міської територіальної громади на суму в 8 343 млн грн. Це хороший результат, адже ми говоримо про те, що все більше аграріїв працюють офіційно. За нашими даними, на території ВМТГ наразі працює 35 суб’єктів господарювання аграрної сфери: 24 малих фермери, які мають в обробітку від 1 га до 120 га землі та 11 середніх фермерів, які обробляють від 121 га до 2000 га землі. Загальна площа сільськогосподарських земель, на яких вони працюють складає 6 639,3 гектарів”, – розповів Максим Мартьянов.

Як зазначив радник міського голови Олександр Закорченний, це вже другий семінар-навчання для фермерів, який ініціювала Вінницька міська рада.

“Мета досить практична – допомогти аграріям у пошуку нової корисної інформації, спробувати у роботі нові технології та, звісно, створити можливість для тісної взаємодії з колегами, щоб обмінюватися досвідом та найкращими практиками”, – сказав Олександр Закорченний.

На думку начальниці управління розвитку сільських територій департаменту економіки і інвестицій ВМР Наталії Павленко, затверджена торік Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки стала каталізатором для зрушень сільського господарства.

“Ми дбаємо про те, щоб наші фермери почувалися впевнено і відчували, що міська влада готова їх підтримувати. Це допомагає їм працювати і нарощувати свої потужності”, – додала Наталія Павленко. – Ми також залучаємо наших фермерів до співпраці з Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН в галузі дорадництва. Наші науковці можуть чимало розповісти про те, як краще та ефективніше працювати на землі, адже досліджують ці питання роками”.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin