Вінниця
03.03.2024
4.68° C
Вгору

Безпека та оборона, стійкість, турбота – пріорітети, за якими розподілятимуть бюджет громади на 2024 рік

Безпека, оборона та стійкість є основними пріоритетами, на які буде спрямовано фінансування громади у 2024 році. Про це переконалися учасники останнього обговорення проєкту бюджету. 7 грудня у залі зібралися активні мешканці Вінниці: представники громадських, ветеранських та волонтерських організацій, а також внутрішньо переміщені особи. Вони не лише ретельно ознайомились із документом, але й отримали відповіді на свої питання від заступників міського голови та прямих учасників розробки основного фінансового документу.

До початку нового бюджетного року залишаються лічені дні. Як він формується, які виклики долає, та яким ресурсом розпоряджатиметься Вінницька міська територіальна громада – турбує усіх, адже від цього залежить її спроможність підтримувати Збройні сили України, працювати на зміцнення економіки, стабільність роботи критичної інфраструктури, освіти, медицини та й, власне добробут кожного жителя.

«Наша громада зросла. Нас уже більше 400 тисяч, з цього числа – 46 тисяч становлять внутрішньо переміщені особи, 11 тисяч із яких – діти. Усіма Вінницька громада опікується у повній мірі, – підкреслив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. – У час, коли у країні точиться війна з підступним ворогом, пріоритетом №1 Вінницької громади є безпека та оборона – підтримка боєздатності нашої армії, Національної гвардії, підрозділів Тероборони, правоохоронних органів, інших військових формувань. Чи не щодня, і це ви можете бачити, на передову разом із Вінницькою громадою передаємо військовим частинам обладнання, котре міська рада має право купувати: транспорт, квадрокоптери, термічні грілки, тепловізори тощо. Чимало з цього вдалося зробити за підтримки Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутатського корпусу та всіх вінничан, які у різний спосіб долучаються до допомоги. Утім ще більше роботи – попереду і відповідні видатки ми закладаємо до бюджету – 2024 року. Важливими пріоритетами у ньому також є ті, що створюють фундамент стабільної життєдіяльності громади та її мешканців – це стійкість та турбота».

Тривимірність пріоритетів бюджету на 2024 рік можна було простежити в усіх презентаціях, які представляли: Антоніна Лесь, директорка департаменту фінансів; Валентина Войткова, директорка департаменту соціальної політики; Оксана Яценко, директорка департаменту освіти; Олександр Шиш, директор департаменту охорони здоров’я.

«Вінницька міська влада турбується про кожного жителя громади, які потребують підтримки. Створює умови для посилення адресності надання такої допомоги. Заходи, передбачені Комплексною програмою, націлені на розвиток успішної громади, де кожен вінничанин важливий та соціально захищений», – так під час своєї презентації зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Видатки по цій галузі на наступний рік становлять значну суму – 358, 2 млн грн (це майже на 18% більше, ніж у 2023 році) і будуть спрямовані, зокрема, на підтримку:

  • Захисників та Захисниць України, мобілізованих військовослужбовців, членів їх сімей, родин загиблих;
  • соціально вразливих верств населення;
  • громадських організацій, діяльність яких має соціальне спрямування;
  • забезпечення безкоштовного проїзду пільгових категорій населення.

Це якщо стисло. Та насправді за кожним напрямом стоїть потужна командна робота як департаменту соціальної політики, так і, підпорядкованих йому, установ, служб та центрів.

«Виконання державних гарантій, а також надання муніципальних пільг, компенсацій, матеріальної та продовольчої допомоги, проведення різноманітних заходів для дітей – це лише дещиця того, чим опікується наш департамент, – розповіла Валентина Войткова. – Соціальним супроводом передусім охоплені наші Захисники та Захисниці, члени їхніх родин та сімей загиблих Героїв та Героїнь. Особлива турбота спрямована й на вразливі категорії населення, багатодітні сім’ї та людей із інвалідністю, створення умов для інклюзивного навчання дітей. А також підтримку інституту сім’ї та попередження ганебного явища домашнього насильства, випадки якого, на жаль, трапляються».

Чимало уваги у Вінниці приділяють і соціальному партнерству з громадськими організаціями, які тією чи іншою мірою допомагають у зміцненні обороноздатності та підтримки ЗСУ. Прикладом, Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими, за допомогою якого вже багато бранців мали змогу повернутися додому.

«У контексті допомоги військовим, не можу не згадати про інститут «Помічника ветерана», який Вінниця розвиває у межах пілотного проєкту. Він є надзвичайно дієвим, адже наші оборонці отримують допомогу за принципом «рівний із рівним». Таку перевагу надає те, що у ролі помічників ветеранів виступають люди, які теж пройшли пекло війни або члени їхніх родин», – говорить директорка департаменту соціальної політики.

Слід відзначити, що всі презентації викликали зацікавленість у присутніх, які були уважними та активно ставили запитання. Вони стосувалися працевлаштування ВПО, розвитку транспортної інфраструктури, виплат компенсацій за комунальні послуги, термомодернізації закладів освіти, створення шелтеру для безхатьків та притулку для тих, хто став жертвою домашнього кривдника тощо.

Однією з учасниць зустрічі стала керівниця консультативно – координаційного центру «Бахмутський район єднає у м. Вінниця» Лариса Герасимова. Вона подякувала міській владі та вінничанам за гостинність і велику увагу, яку приділяють тут переселенцям у цей нелегкий час. А помічник ветерана Михайло Кузнецов висловив слова вдячності від імені всіх своїх колег: «На сьогодні колектив помічників ветерана забезпечений робочими місцями, обладнаних за останнім словом, із гідною заробітною платою з міського бюджету Вінницької громади».

По завершенню прозорого та відкритого діалогу, усі його учасники одноголосно підтримали проєкт бюджету на 2024 рік.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin