Вінниця
02.03.2024
6.3° C
Вгору

В Україні втричі підвищать акциз на автогаз: що буде з цінами на паливо

В Україні у 2024 році планують підвищити акциз на скраплений газ. Таку заяву зробив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, підвищення акцизу на автогаз у нашій країні – це питання кількох місяців. З цього виходе, що це не дуже гарне нововведення для власників автомобілів із ГБО впровадять вже у 2024 році.

Гетманцев вважає, що зараз оптимальний акциз на автогаз – це десь 160-170 євро за 1000 літрів. Мабуть, до цієї позначки його й підвищать.

В Україні вже давно говорять про те, що потрібно підвищити акциз на автогаз, щоб різниця з акцизами на бензин та дизельне паливо була не такою великою, як зараз. Цю ідею активно лобіює Данило Гетманцев. У листопаді 2023 року він запропонував підвищити акциз на автогаз із 52 до 169 євро за 1000 літрів. Цю ідею обговорювали у Верховній Раді.

Навіщо хочуть підвищити акциз на скраплений газ? Таким чином планують збільшити надходження до держбюджету, щоб краще фінансувати армію під час війни з російськими окупантами.

Директор консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн раніше заявив, що у разі підвищення акцизу до 169 євро за 1000 л вартість автогазу у роздробі збільшиться на 4,5 грн за один літр. Експерт вважає, що економія щодо бензину збережеться. У будь-якому разі, після підвищення акцизу на автогаз він у роздробі подорожчає. На скільки конкретно – це залежатиме, на наш погляд, від багатьох чинників.

Наразі в Україні середня вартість автогазу становить 36,48 грн за один літр. Останнім часом оператори роздрібного паливного ринку трохи знизили ціни на пальне для автомобілів із ГБО. Мабуть, автогазу побільшало і на нього знизився попит через сезонні фактори.

Тим часом, у листопаді 2023 року автогаз в Україні подорожчав у середньому на 30%. Це було пов’язано з його дефіцитом. Польські перевізники у листопаді почали блокувати кілька КПП на українському кордоні, вимагаючи скасування пільг українським перевізникам. Через це виникли проблеми із доставкою зрідженого газу з Польщі.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin