Вінниця
26.02.2024
11.21° C
Вгору

У реабілітаційному центрі «Гармонія» працює інклюзивна бібліотека

Інклюзивна бібліотека діє на базі Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Вона налічує приблизно сотню книг про людей з інвалідністю, теми толерантного спілкування, безбар’єрності та доступності. Ця література є корисною для дітей з інвалідністю, їхніх батьків, а також для всіх, хто прагне краще розуміти різних людей.

Бібліотекою у центрі реабілітації «Гармонія» опікується соціальний педагог Оксана Крижанівська. Вона проводить заняття в центрі реабілітації, де ознайомлює клієнтів з книгами, журналами та коміксами на безбар’єрну тематику. Також пані Оксана відвідує загальноосвітні заклади, де знайомить учнів і вчителів з інклюзивною літературою.

«Інклюзивну літературу варто розглядати як частину інформаційної безбар’єрності. Люди з інвалідністю мають бути видимі в суспільстві, зокрема їх мають відображати і в фільмах, і в художніх творах, публіцистиці та мистецтві. Це корисно як для самих людей з інвалідністю, так і для всіх членів суспільства», – зауважує Оксана Крижанівська.

На думку соціального педагога, інклюзивна література також важлива тому, що через війну багато людей, в тому числі дітей отримують травми. Література може допомогти таким людям навчитись сприймати себе, зрозуміти, що попри інвалідність можна продовжувати жити повноцінним життям.

У бібліотеці багато цікавих екземплярів. Наприклад, книга «Сім дорослих днів» Євгенії Пірог. Прототипом головного героя є хлопчик з інвалідністю з Донецької області. Це інклюзивна підліткова книжка, яка розкриває світ пригод хлопчика на кріслі колісному та формує позитивне сприйняття людей з інвалідністю.

«Читаючи такі книжки діти розуміють, що вони є повноцінною особистістю, навіть попри крісло колісне, слуховий апарат чи окуляри. І вони мають розуміти: все що доступно для інших, для них теж доступно в тій чи іншій формі. Попри все, можна знайти спосіб, як насолоджуватися життям», – розповідає Оксана Крижанівська.

Ще один цікавий екземпляр бібліотеки – книга у так званому універсальному дизайні. Це збірка дитячих віршів Ліні Костенко. Вона містить текстовий формат вірша та малюнки і поряд – вірш та зображення шрифтом Брайля. Такі книги можуть читати всі, зокрема дітки з порушеннями зору. Також у бібліотеці центру реабілітації є книги універсального дизайну, що містять QR-коди на відео, де інформацію озвучено жестовою мовою.

Бібліотека містить не тільки художню літературу, але й посібники, науково-популярні, біографічні твори. Наприклад, є книга «Історії сильних батьків», де батьки діток з інвалідністю діляться своїм життєвим досвідом.

«Окремо варто сказати про психолого-терапевтичні книги. У нас є твір під цікавою назвою “Зовсім нестрашна книга”. Вона розповідає як сприймати той факт, що когось із близьких спіткала невиліковна хвороба, як поводитися з хворим і таке інше. У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій», – зазначає Оксана Крижанівська.

В інклюзивній бібліотеці є твори українських та іноземних авторів. Кожний твір заслуговує на увагу. Книги доступні для клієнтів Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Щоб звернутися, телефонуйте за номером (0432) 507 – 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin