Вінниця
02.03.2024
6.4° C
Вгору

Безпека та оборона, стійкість, турбота – головні пріоритети бюджету ВМТГ на 2024 рік

На 2024 рік безпека та оборона, стійкість і турбота визначені як головні пріоритети бюджету Вінницької міської територіальної громади. Засновані на принципах прозорості, залучення громадян, балансу та реалізму, ці принципи визначають формування основного фінансового документу. Міська рада почала інформаційні зустрічі для обговорення проєкту бюджету, а першими, хто мав можливість ознайомитися з документом, стали представники та лідери профспілкових організацій громади.

Зустріч, яка відбулась у приміщенні Федерації профспілок Вінницької області, була проведена за участі заступників міського голови Вінниці – Андрія Очеретного, Галини Якубович, Ігоря Откидача, Миколи Форманюка, голови Федерації профспілок області Миколи Колесника, а також директорів департаментів фінансів, освіти, охорони здоров’я та соціального захисту населення міста. Під час обговорення проєкту бюджету були представлені детальні презентації з основних напрямків використання коштів. Усі присутні мали можливість висловлювати свої пропозиції та поставити запитання.

Як зазначив на початку зустрічі заступник міського голови Андрій Очеретний, і у новому році головним пріоритетом Вінницької міської територіальної громади залишиться безпека та оборона. А серед відмінностей бюджетного процесу – ще більша прозорість та ширша залученість громадськості до його обговорення та формування.

«Вінницький міський голова Сергій Моргунов ще у вересні 2023 року звернув увагу на те, що маємо абсолютно по-іншому підійти до прийняття бюджету на 2024 рік. Ставимо за мету долучити до обговорення ще більше коло вінничан, – наголосив Андрій Очеретний. – На підставі доручення міського голови в жовтні поточного року було прийнято рішення Вінницької міської ради про принципи та пріоритети, якими ми керуємося під час формування бюджету 2024 року. Перший пріоритет – безпека та оборона, другий – стійкість, третій – турбота. За ними і складали бюджет».

За його словами, на задоволення потреб Збройних сил України, підрозділів Національної гвардії, правоохоронних органів, ДСНС, добровольчих формувань, територіальної оборони та інших військових формувань, а також підтримку військовослужбовців, їхніх родин та сімей загиблих Вінницька громада спрямувала левову частку бюджетних коштів. Загалом із початку масштабного російського вторгнення вона склала 1 млрд 183 млн 700 тис. грн (із них 440 млн грн – у 2022 році, 623, 3 млн грн – у 2023, 696, 5 млн – спрямовано на купівлю військових облігацій).

Як зауважила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь, вже другий рік поспіль бюджет формується відповідно до викликів, що постали перед Вінницькою громадою в умовах воєнного стану. На ключові пріоритети – безпека та оборона, стійкість та турбота планується спрямувати головну частину бюджету – близько 3 млрд грн.

«Майже 1 млрд грн планується спрямувати на безпеку та оборону, 1 млрд 200 млн – на стійкість, 816, 3 млн грн – турботу, – повідомила Антоніна Лесь. – При визначенні прогнозних показників бюджету враховано соціальні стандарти. А саме ріст мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, індекс споживчих цін».

Так, за доходами бюджет на 2024 рік сформовано в обсязі 6,3 млрд грн. Це на 3 % менше за очікуванні показники 2023 року. Головним фактором, який вплинув на цей показник, за словами директорки департаменту фінансів, є зменшення надходжень до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), у зв’язку із зарахуванням військового податку до державного бюджету. За рахунок власних доходів передбачається спрямувати 5,4 млрд грн і це на 1,8 % менше за очікуваний показник 2023 року. Трансферти з обласного та державного бюджетів очікуються в сумі 921,6 млн грн. Основними податками загального фонду бюджету залишаться ПДФО, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно.

Видатки бюджету на 2024 рік визначені в обсязі 6, 5 млрд грн, з яких 5,6 млрд грн за рахунок власних доходів. 921,6 млн грн – за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів.

«У бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах, зокрема на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги. Найбільшим отримувачем бюджетних коштів залишається галузь освіти (39% від загального обсягу видатків). Роль місцевого бюджету залишається вагомою й щодо забезпечення якісного рівня медичних послуг, а також соціальної підтримки найвразливіших верств населення, адже це у повній мірі відповідає пріоритетам громади – стійкість та турбота», – зазначила Антоніна Лесь .

На завершення зустрічі голова Федерації профспілок області Микола Колесник зазначив: «Хочу подякувати Вінницькому міському голові за те, що традиційно з року в рік ми маємо нагоду з перших вуст дізнатися про те, що робиться у місті, та нашим спікерам за те, що у цей нелегкий період знайшли час та дохідною мовою розповіли про бюджет, що формується».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin