Вінниця
03.03.2024
3.77° C
Вгору

Нацбанк скасував обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню

Нацбанк скасував обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню для банківських та небанківських фінансових установ із 1 грудня.

Наявність таких обмежень – це одна з причин множинності обмінних курсів, пояснює голова Нацбанку Андрій Пишний.

«Відповідно, знімаючи їх, ми маємо підстави очікувати, що це дасть нам змогу утримувати на мінімальному рівні різницю між курсами, готівковим та безготівковим. За підсумком це посилить стійкість валютного ринку», – коментує Пишний.

Із 1 грудня Нацбанк також пом’якшив і інші валютні обмеження для бізнесу та українців.

  • Експортно-кредитному агентству (ЕКА) дозволили переказувати за кордон кошти для відшкодування чи компенсації витрат за договорами страхування та перестрахування, укладеними з іноземними страховими (перестраховими) компаніями. Таке рішення має підтримати експорт через українські порти і сприяти стабільності морських перевезень.
  • Відтепер українці, які потребують лікування та відновлення за кордоном, зокрема учасники бойових дій, можуть переказувати за кордон кошти для оплати послуг, пов’язаних зі процесом лікування та реабілітації в іноземних медичних закладах: консультування, діагностика, оплата стаціонару.
  • Також ввели зміни для студентів та їхніх батьків: дозволили транскордонні перекази для оплати послуг, пов’язаних з навчанням, зокрема за проживання, отримання візи на період навчання, трансферів від гуртожитку до навчальних офісів, харчування, страхування, медичних послуг в разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin