Вінниця
03.03.2024
7.59° C
Вгору

Мешканців Вінниці просять економно споживати електроенергію

Зі зниженням температури в енергосистемі України помітно збільшилося навантаження. Тому дуже важливо, щоб кожен громадянин зробив свій внесок у поліпшення ситуації в українській енергетиці. Дотримуючись також правил економії електроенергії, можна ефективно заощадити кошти в особистому бюджеті.

Отож для того, аби зменшити споживання електроенергії потрібно:

• Замінити старі лампи розжарювання на нові енергоощадні LED-лампи; Модернізація освітлення у власній оселі дозволить зменшити споживання електроенергії приблизно у десять разів. Окрім того, LED-лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації у порівняні із лампами розжарювання.

• Енергоощадні побутові прилади та техніка Загалом існує 10 класів енергоефективності побутових приладів: від найбільш економних (від А до А +++), так і найбільш енергозатратних (G). Клас «А+» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% навіть у порівнянні з приладами класу «В».

• Залишати мінімум приладів у режимі «сон»; У режимі «сон» електроприлади продовжують споживати електроенергію. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Окрім того, заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони) потрібно стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.

• Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку; Потрібно на регулярній основі обслуговувати побутову електротехніку. До прикладу, чистити електрочайник від накипу, також для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника.

У департаменті міського господарства ВМР закликають вінничан не нехтувати цими правилами, адже наразі вкрай важливо зробити свій вклад у покращення енергосистеми нашої країни.

«Саме завдяки титанічним зусиллям українських енергетиків у наших домівках не зникає світло. Тому ми закликаємо вінничан не нехтувати цими правилами, адже у такий час важливо свідомо та економно використовувати електроенергію. Також не варто забувати хто наш ворог й існує ймовірність того, що обстріли об’єктів критичної інфраструктури відновляться. Тому Вінницька міська рада продовжує робити все, щоб бути готовими до можливих блекаутів та надзвичайних ситуацій», – зазначає директор департаменту міського господарства ВМР Роман Фурман.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin