Вінниця
02.03.2024
6.4° C
Вгору

У Вінниці для людей з інвалідністю в реабілітаційному центрі “Гармонія” проводять кулінарні майстеркласи «Готуємо разом»

У Вінниці, в міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” імені Раїси Панасюк щотижня проводяться кулінарні майстер-класи під назвою “Готуємо разом”. Ці заходи призначені як для дорослих, так і для дітей з інвалідністю. Під час майстер-класів готують як звичайні страви, так і експериментують з кулінарними витівками, використовуючи екзотичні продукти. Такі заняття виявляються важливими для людей з інвалідністю, оскільки сприяють розвитку дрібної моторики рук, координації та сприяють соціалізації.

«Кулінарні навчання розвивають, в першу чергу, дрібну моторику, координацію у людей з інвалідністю. Проте найголовніше – це сприяє розвитку самостійності, що, своєю чергою, підвищує якість життя. Таким чином, клієнти центру реабілітації вчаться, як обслуговувати себе у побуті, приготувати прості страви, прибрати після себе. Звісно, такі заняття сприяють соціалізації, адже на них не тільки вчаться, але й багато спілкуються», – зазначила директорка центру реабілітації «Гармонія» Олена Чорнобривенко.

Кулінарні майстеркласи у центрі реабілітації «Гармонія» проводить інструктор з трудової адаптації Андрій Щербацький. Практика спільного приготування їжі існує в центрі реабілітації протягом декількох років. Спочатку такі зустрічі проводили нерегулярно, а згодом майстеркласи оформилися в окрему програму. Наразі заняття «Готуємо разом» проходять щочетверга.

За декілька років під наставництвом Андрія Щербацького клієнти «Гармонії» готували безліч страв: суші, шаурму, торти «Наполеон» і «Снікерс», шарлотки, перші і другі страви, робили салати, варили гарбузову кашу та багато іншого. Також обов’язково на заняттях віддають шану національним та сімейним традиціям. Наприклад, готують за сімейними рецептами відвідувачів, а на національні свята печуть калиту, паски, різдвяні пироги. Влітку майстеркласи проводять просто неба, вчаться готувати їжу на вогні. Варять борщ, рибну юшку, роблять шашлики, барбекю, попкорн.

Меню на майстеркласи складають легко. Найчастіше Андрій дослухається до рекомендацій клієнтів, або визначає «страву дня» за наявністю сезонних продуктів. Наприклад, сьогодні на кухні багато ароматних осінніх яблук, тож готують яблучний струдель за секретним рецептом Андрія.

Під керівництвом наставника його підопічні спочатку помили, почистили та нарізали яблука. В цей час Андрій чітко роздавав інструкції та поради: головне – не різати яблука надто дрібно, адже при варінні в такому випадку фрукти ризикують перетворитися на сироп. Під час цього етапу Андрій додає секретний інгредієнт, проте ми залишимо його у таємниці.

Тісто для струделя сьогодні використовують листове. Його розкочують, викладають начинку – тушковані яблука – та переходять до наймагічнішого етапу – випікання. З завороженням чекають на той момент, коли гарячий струдель подадуть до столу.

«Мені подобається не тільки робити випічку, але й салати, супи, другі страви. Пам’ятаю, як ми готували торт “Наполеон”, він вийшов дуже смачний. Те, що навчилася готувати в центрі реабілітації, пробую зробити вдома, щоб почастувати рідних. Також такі навички стають в пригоді, коли батьків немає вдома, тоді я можу приготувати і поїсти сама», – розповідає Марія, клієнтка центру реабілітації «Гармонія».

В приготуванні бере участь кожний в залежності від своїх фізичних можливостей.

«Наприклад, хтось не може нарізати продукти через сильну спастику, але йому до снаги помити посуд. Якщо людина не може помити посуд, то вона витирає стіл. Ми орієнтуємося на фізіологічні можливості клієнтів, але намагаємося залучити кожного», – розповідає Андрій Щербацький.

Кулінарні майстеркласи також проводить соціальний педагог Оксана Крижанівська. Якщо Андрій Щербацький вчить клієнтів готувати більш прості, звичні домашні страви, майстеркласи Оксани називають «Кулінарними пустощами». Під її керівництвом підопічні вчилися готувати лавандове печиво, тістечка з пелюстками троянд, краффіни, шпинатний кіш та багато інших страв, кожна з яких заслуговує на окрему розповідь.

Звісно, після приготування приступають до найприємнішого – дегустування власноруч приготовленої страви.

Нагадаємо, щоб стати клієнтом Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк, телефонуйте за номером (0432) 507 – 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin