“Тепла акція”: як вінницькі школярі організували новий спосіб збору коштів для ЗСУ
![](https://cvd.vn.ua/wp-content/uploads/2023/11/Screenshot_7-3.png)
Нещодавно на ініціативу членів Дитячої дорадчої ради, підтриману Президентами учнівського самоврядування та Громадським представництвом дитячих омбудсменів Вінницької міської територіальної громади, у місцевих закладах загальної середньої освіти розпочалась програма “Тепла акція”, запропонована учнями.
Метою проведення акції є здійснення придбання хімічних грілок для рук, ніг, тіла, шкарпеток, рукавиць, термобілизни та павербанків для воїнів Збройних Сил України за рахунок коштів, що зібрані в результаті збору вторинної сировини.
У межах акції учні та педагогічні колективи шкіл загальної середньої освіти Вінниці організовують у своїх навчальних закладах збір макулатури, пластикових пляшок, а також пластикових кришок від пляшок для різних видів харчових продуктів. Загалом акція триватиме з 15 по 30 листопада.
П’ятикласник Богдан каже, що збираючи вторсировину можемо допомогти не лише військовослужбовцям Збройних Сил України, а ще й захищаємо наше навколишнє середовище від пластику.
«Забруднення довкілля пластиком має негативний вплив на природні умови і розкладається від 80 до 600 років. Тому ми одночасно допомагаємо військовим та захищаємо нашу планету», – пояснив ліцеїст.
Як розповів президент учнівського самоврядування ліцею №1 Святослав Гуцол, спільно з президентами та дитячою дорадчою радою школярі ініціювали «Теплу акцію», в рамках якої вінницькі школи збирають переробну продукцію.
«Коли збір сировини завершимо, маємо на меті отримати кошти за зібрану макулатуру, аби закупити для Збройних Сил і обігрівачі, павербанки, і теплий одяг. Плануємо назбирати всього якомога більше, аби в результаті до Дня Збройних сил України передати на фронт все те, що допоможе військовим зігрітися, адже вже почалися заморозки», – каже хлопець.
Усі вінницькі школи відповідально підійшли до акції, адже саме завдяки українським воїнам учнівство ходить до школи та перебуває у теплих будинках.
Кожна школа виокремила простір де відбувається збір сировини, деякі освітяни вирішили поєднати корисне з приємним і позбулися російськомовної літератури з власних домівок і здали її на переробку.
Своїми враженнями від такої акції поділилась і п’ятикласниця Анастасія.
«Протягом двох тижнів ми приносимо до школи макулатуру, кришечки та бляшанки. Я без роздумів взяла участь у цій акції, оскільки мій батько служить в ЗСУ, і я дуже хочу йому допомогти та пришвидшити українську Перемогу»,– каже дівчинка.
Схожі публікації
Літня Олімпіада – 2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття
Сьогодні, 26 липня, у Парижі офіційно розпочнуться XXXIII літні Олімпійські ігри – 2024. На цей день запланована
Як вимикатимуть світло та скільки черг буде застосовано завтра, 27 липня: подробиці
За вказівкою Укренерго графіки відключень завтра застосовуватимуться лише в години вечірнього піку споживання, повідомляє ДТЕК. Відповідно, з 17:00
Він — українське втілення вихору пристрастей! VOLKANOV у суботу у Вінниці з великим концертом
VOLKANOV у суботу з великим концертом «Тебе знайшов» у Вінниці! 27 липня о 18.00 у PIROGOV SKY,