Вінниця
03.12.2023
-1.88° C
Вгору

У Вінниці досліджують стан та потреби місцевого бізнесу

Співробітники департаменту економіки і інвестицій міської ради у Вінниці розпочали розробку нової “Програми розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької територіальної громади на 2024-2026 роки”. Одним із аспектів цієї ініціативи є проведення дослідження потенціалу можливих галузевих кластерів у місті. Кластеризація місцевої економіки та розвиток інфраструктури для підтримки підприємництва визначені як ключові аспекти нової програми підтримки малих та середніх підприємств. Ця робота здійснюється за участю експертів Громадської організації “Центр громадської експертизи” із Києва.

В рамках даного процесу експерти проводять зустрічі з місцевими підприємцями. На минулому тижні було організовано серію фокус-груп із представниками бізнесу, які представляють різні галузі, зокрема машино- та приладобудування, сферу гостинності, а також ювелірну галузь.

“Крім того, колеги провели зустрічі з коледжами та професійно-технічними училищами. Тобто намагаємося поспілкуватися з пов’язаними інституціями, які могли б взаємовигідно співпрацювати. Ми розуміємо, що основна цінність будь-якого підприємства чи навчального закладу – це люди. Тому ми і хочемо об’єднати людей – різнопрофільних спеціалістів та викладачів чи науковців заради обміну ідеями, досвідом та створення комфортних умов для розвитку нашої громади, – повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний. – Один з наших пріоритетів – сталість, зокрема й економічна. Згуртувавшись, бізнес зможе підвищити конкурентоспроможність, вийти на нові ринки збуту та пропонувати людям кращі умови праці. Це дасть змогу активізуватися в інших напрямах – створити умови для повернення трудових мігрантів додому, розвивати економіку та, відповідно, ще більше допомагати армії”.

Під час зустрічей обговорювалися кращі практики ведення бізнесу з використанням кластерних моделей, шляхи трансформації і розвитку окремих галузей бізнесу, зміцнення місцевої економіки загалом – повідомляють у департаменті економіки і інвестицій ВМР.

“Учасникам зустрічей вдалося визначити проблемні питання сьогодення та напрацювати спільні кроки задля створення та формування галузевих кластерів в громаді для співпраці з потенційними партнерами для інтеграції у спільні проєкти. Ми спільно з незалежними експертами плануємо напрацювати унікальний інструмент галузевої кластеризації економіки Вінницької міської територіальної громади”, – додав директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов.

Здійснення такого дослідження у Вінниці стало можливим в межах Проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні II”, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. Місто Вінниця плідно співпрацює з німецькою урядовою компанією починаючи з 2016 року.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin