Вінниця
21.06.2024
24° C
Вгору

До Всесвітнього дня дитини у Вінниці пройшов форум на тему “Захист дітей, які постраждали від військової агресії”

Учора, 20 листопада, відбувся Форум до Дня спільних дій в інтересах дітей, який щороку проводиться до Всесвітнього дня дитини. Цьогорічна тема форуму стосувалася актуальних питань захисту дітей від військової агресії.

Форум у Вінниці проводиться з 2012 року, а цьогорічний захід відбувся в Центрі професійно-технічної освіти № 1. За словами директора закладу Валерія Дякова, з 24 лютого 2022 року ЦПТО прийняв близько 19 тисяч переселенців. Спеціально для них був облаштований спеціалізований транзитний шелтер із ліжкомісцями для тих, хто потребує притулку. Крім того, заклад активно допомагає фронту, де студенти не лише здобувають освіту, але й волонтерять, надаючи допомогу військовим.

Нині у Вінницькій громаді проживає майже 85 тисяч діток, серед них – 11 тисяч переселенців. Згідно з пріоритетами Вінницької міської ради, одним з яких є турбота, у громаді дбають про усі категорії дітей, зокрема, з-поміж ВПО, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, малозабезпечених, дітей-сиріт та інших.

«Як міська рада, ми продовжуємо робити все можливе, аби забезпечити базові потреби наймолодших вінничан. З дітками працюють наші соціальні служби та громадські організації. Маємо окремий напрямок роботи із містами-побратимами та партнерами, які з радістю приймають на оздоровлення діток наших Захисників, Захисниць та внутрішньо переміщених осіб», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Окремою темою на форумі була також робота з родинами, які постраждали внаслідок збройної агресії. Про це доповіла директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

«Однією з категорій осіб, які потребують системного супроводу та підтримки, на даний час є сім’ї Захисників і Захисниць, в тому числі наших полеглих та зниклих безвісти Оборонців. Зокрема, такі родини можуть отримати допомогу на оздоровлення дітей загиблих, одноразову грошову допомогу в розмірі 5 тисяч гривень для забезпечення потреб дітей полеглих воїнів, надання матеріальної допомоги до пам’ятних дат. Діти – це наше майбутнє. Тому питання захисту прав та законних інтересів дітей є і залишається одним із першочергових завдань у діяльності виконавчих органів міської ради. Тільки спільними зусиллями ми здолаємо ті виклики, які стоять перед нами сьогодні, та разом забезпечимо гідне життя нашим дітям», – зауважила Валентина Войткова.

Слово мали також заступниця директора департаменту освіти ВМР Ірина Божок, яка розповіла про роботу закладів освіти з дітьми; начальниця служби у справах дітей Вінницької ОВА Тетяна Дорош. Про державний захист дітей під час воєнного стану зазначила начальниця відділу Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Ірина Махначова, на психологічних аспектах щодо реабілітації дітей зупинилася психологиня ГО «Люди в біді» Оксана Терещук.

Про роботу щодо захисту прав дітей, які постраждали внаслідок військової агресії рф, висловилася начальниця служби у справах дітей ВМР Людмила Шафранська.

«На жаль, від військової агресії постраждали всі діти. Хтось фізично, більшість – психологічно. І далеко не всі з них мають статус дитини, яка постраждала від дій внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: на обліку Служби у справах дітей таких 220. Також не забуваємо, що у Вінницькій громаді проживають 245 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За умовами, в яких живуть та навчаються діти, слідкують відповідні фахівці Служби у справах дітей, які разом з вихователями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками дбають про їхні потреби. На жаль, війна порушує основні права дітей: це право на життя, на здоров’я, на виховання в сім’ї, на належне матеріальне забезпечення. Але складні умови відкривають шалений потенціал наших дітей, які допомагають війську, волонтерять та разом зі всіма наближають нашу Перемогу», – підсумувала Людмила Шафранська.

Учні та студенти Вінниці мали нагоду представити на Форумі свої творчі досягнення та презентувати результати своєї громадської діяльності. 15 найактивніших учнів та студентів, а також їхніх наставників, що забезпечують захист дітей у громаді в складних умовах воєнного стану, відзначили подяками Вінницької міської ради та її виконавчого комітету.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin