Вінниця
06.12.2023
-1.52° C
Вгору

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб організував черговий творчий захід для вінницьких діток

Сьогодні, 18 листопада, діти віком від 12 років взяли участь у фантастичному арттерапевтичному майстер-класі, де вони фантазували, змішували фарби та пускали бульбашки. Захід був організований представниками Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу спільно з департаментом культури Вінницької міської ради.

Мистецький захід допоміг підліткам абстрагуватися від суворої реальності та виразити свої емоції на полотнах, вивчаючи нові техніки малювання. Координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Наталія Панчук також активно брала участь у майстер-класі, спільно з молоддю створюючи власну картину. Вона розповіла, що арттерапія, ґрунтована на творчості, допомагає зцілюватися та надихатися на нові досягнення як для дорослих, так і для дітей.

“Команда нашого Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який створили Сергій Моргунов та Вячеслав Соколовий і запропонували очолити його Володимиру Гройсману, завжди долучається до заходів, які присвячені допомозі тим, хто цього потребує. Це збір та передача гуманітарної допомоги нашим військовим, деокупованим територіям, людям з-поміж переселенців. Водночас ми дбаємо і про психологічний стан наших дітей, які дуже вразливі до подій сьогодення, – розповіла Наталія Панчук. – Сьогодні ми разом спробували створювати такі картини та змогли відпочити. Важливо, що дітям до вподоби творчі заняття, всі вони прагнули зробити щось креативне та красиве. Дуже сподіваємося, що хоча б на якийсь час їм вдалося забути про тривоги, які лунають щодня і розвантажитися. Ми задоволені, що в дітей є можливість розслабитися у такі непрості часи”.

Помалювати у новій техніці сьогодні зібралося чимало дітей. У просторій залі Вінницького літературно-меморіального музею імені Михайла Коцюбинського вони створювали абстрактні картини на ватманах, використовуючи яскраві кольори та фантазію. Невід’ємною частиною процесу стали мильні бульбашки. Викладачка вінницької дитячої художньої школи Людмила Бондар продемонструвала, як працювати у цій техніці й розповіла про її особливості.

“Малювати кольором можна по-різному: за допомогою пензлика, мастихіна, пальців, а можна і за допомогою бульбашок. З цієї, здавалося б, простої забавки можна створити цікаві роботи. Для цього потрібно змішати фарбу з водою і мильним розчином, збовтати цю суміш до утворення бульбашок і переносити їх на папір. Найцікавіше в тому, що результат можна буде побачити лише наприкінці, коли візерунки складуться в якийсь образ перед вашими очима. Хтось бачить море і дельфінів, хтось – квіти, а ще можна побачити птахів, дерева чи навіть космос. Звісно, все залежить і від кольору, який ви оберете”, – зауважила Людмила Бондар.

Одна з учасниць арттерапії вінничанка Марія розповіла, що під час творчого заняття їй вдалося розслабитися та не змушувати себе продумувати кожен штрих. Дівчина працювала з рожевим та чорним кольорами, які, на її думку дуже гарно поєднуються – виглядають стримано, мінімалістично і притягують увагу.

“Я люблю мистецтво. У рисунку потрібно штрихувати, у живописі потрібно бачити всю палітру тіней, а в цій техніці я не задумуюсь, як краще зробити – я працюю спонтанно. Я дуже розслаблена, але водночас прагну зробити картину красивою. Я хочу подарувати її подрузі, яка займається музикою, тому зараз “виглядаю” якісь тематичні образи – ноти, музичні інструменти тощо”, – посміхається Марія.

Координаторка Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Лілія Дишкант зауважила, що Гумштаб працює з початку повномасштабного вторгнення – там об’єднані стратегічним баченням професіонали, які допомагають захисникам, підтримують родини та дітей військових і дбають про малозахищені верстви населення, аби ті почувалися комфортно.

“Ми активно займаємося волонтерством: підтримуємо військових, внутрішньо переміщених осіб, але розуміємо, що ментальне здоров’я дітей – це теж дуже важливий аспект. Війна забирає дорогоцінний час у дітей та підлітків і змушує їх раніше дорослішати. Нам Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб став співорганізатором цього заходу в надії на те, щоб діти отримали позитивні емоції, відволіклися, зайнялися творчістю”, – сказала Лілія Дишкант.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin