Вінниця
03.12.2023
-1.88° C
Вгору

Музичні зв’язки Вінниці, Мюнстера та Карлсруе: три міста – одне послання світу

З нагоди 375-ї річниці підписання Вестфальського миру хори трьох міст із Карлсруе, Мюнстера та Вінниці разом записали пісню Матісяху «One day» (Один день). Основним посланням композиції є нагадування про необхідність миру та єдності в сучасному світі.

Як зазначили організатори проєкту, натхненням для його створення була ініціатива Koolulam, яка дає можливість людям відчути себе частиною єдиного музичного колективу, незалежно від вокальної підготовки чи вміння. Він об’єднує охочих у різних частинах світу, різного походження, культур та релігій. Цього разу вибір міст-учасників був зумовлений концепцією міст-побратимів Вінниці – Мюнстера та Карлсруе. Основна мета спільного проєкту «One day» – це донесення світу, що найголовніше для людства – мирне життя.

В проєкті взяли участь три хори: Facherchor Karlsruhe e. V., диригент Петер Арестов; Chanson AG Munster, диригент Жан-Клод Сеферіан та Вінницький академічний міський камерний хор ім. В. Газінського, диригент Христина Бедзір. У відеокліпі, знятому на композицію, сцени з дітьми різного віку, які демонструють власне розуміння поняття миру і радості від присутності тих речей, що дають їм щастя.

«Окремо від імені Вінницького академічного міського камерного хору ім. в. Газінського дякуємо організаторам проєкту, Фонду «Громадяни для Мюнстера» за фінансову підтримку, завдяки якій вдалося реалізувати цей проєкт», – говорить директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.

Для довідки:

Підписаний у Мюнстері в 1648 році Вестфальський мир, завершив Тридцятирічну війну. Він має низку важливих позитивних аспектів для світу. Зокрема було створено основу для подальшого розвитку міжнародних відносин та дипломатії.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin