Вінниця
27.05.2024
12.53° C
Вгору

Ціни на електроенергію та газ: чи буде підвищення тарифів з 1 листопада

В Україні вже стартував новий опалювальний сезон. Тож актуальним залишається питання, чи зросте вартість на електроенергію та газ.

Ціни на електроенергію

З 1 листопада ціни на електроенергію не зміняться. Востаннє тарифи на світло підвищували 1 червня 2023 року. Сьогодні усі українці платять за єдиним тарифом — 2,64 гривні за кіловат-годину. Така ціна буде до закінчення поточного року.

Тариф на газ

Ціни на газ не змінюватимуться до кінця опалювального сезону. З 1 листопада мешканці України й надалі користуватимуться природним газом за ціною 7,96 гривень за кубометр. До того ж деякі українці з 1 листопада платитимуть менше за доставку газу. Проте із травня наступного року ціна може зрости.

Чи будуть відключення електроенергії у листопаді

У найближчий період експерти очікують на активні атаки окупантів на українську енергосистему. Проте чи будуть відключення і скільки вони можуть тривати, невідомо. Якщо ситуація буде складною, то енергетикам доведеться використовувати затверджені графіки відключення.

Так, у деяких випадках електроенергії може не бути протягом семи годин поспіль. Однак такі графіки використовують лише за збігу одразу кількох негативних обставин: пошкодження об’єктів генерації, системи розподілу, відсутність можливості швидко провести ремонти та відновити обладнання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вперше в історії наша держава пройде майбутній опалювальний сезон користуючись газом лише власного видобутку. Україна активно збільшує обсяги накопичення блакитного палива.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin