Вінниця
26.02.2024
10.26° C
Вгору

Літаки повернуться в “Бориспіль”: аеропорт готується до відновлення роботи

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” (Київ) готовий запустити пасажирські рейси всього через місяць після закінчення війни. Для цього аеропорт зберіг більшу частину свого персоналу та уклав угоди з авіакомпаніями.

Про це розповів Politico гендиректор “Борисполя” Олексій Дубревський. “Ми не хочемо витрачати рік чи два на роздуми: “Що робити після війни?”. Ми робимо все необхідне, щоб якнайшвидше розпочати польоти. Нам вдалося усунути усі пошкодження. Ми готові розпочати роботу в найкоротші терміни“, – розповів Дубревський.

Так, аеропорт залишив співробітників у штаті та продовжує виплачувати їм дві третини зарплати. Робочі зміни у своїй чергуються. Це пов’язано з необхідністю, щоб усі авіаційні сертифікати працівників залишалися дійсними.

Навчання людей, зарплати та комунальні платежі коштують аеропорту 3,2 млн євро (123,7 млн грн) на місяць. Крім того, “Борисполю” довелося витратити 1,8 млн євро (69,6 млн грн) на відновлення пошкодженої інфраструктури.

“Це недешево… Ми проїдаємо те, що заробили у 2021 році“, – сказав Дубревський. Тому аеропорт уже звернувся до чиновників та банківських установ ЄС за фінансовою підтримкою. Крім того, після вступу України до Євросоюзу “Бориспіль” потрібно буде модернізувати, і це коштуватиме ще 420 млн євро (близько 16,2 млрд грн).

За даними ООН, близько трьох чвертей із приблизно 8 млн українських біженців планують повернутися додому після закінчення війни. “У нас з’явилася нова ринкова ніша, якої раніше не було: відвідування друзів та родичів”, – сказав Дубревський.

Він також нагадав, що найбільші лоукостери вже заявили про готовність відновити польоти в Україні у найкоротші терміни після закінчення війни. Відповідно, до цього повинні бути готові і аеропорти країни.

Директор “Борисполя” також зазначив, що очікується збільшення кількості вантажних рейсів, що буде пов’язане із повоєнним відновленням України. Він також прогнозує реалізацію відкладеного туристичного попиту. “Ми припускаємо, що після війни багато людей з міжнародної спільноти приїдуть в Україну, щоб побачити на власні очі наших героїв, потиснути їм руки і побачити країну героїв, які так мужньо захищали наші європейські цінності”, – сказав він.

Але картина не однакова по всій Україні. За словами Дубревського, лише три з 13 аеропортів країни перебувають у хорошому стані : Київ, Львів та Одеса. Найбільш постраждалими стали повітряні гавані Херсона, Маріуполя та Дніпра. На їх відновлення потрібно не менше 5-7 років.

“Бориспіль” – найбільший аеропорт України, який у 2021 році обслужив 9 млн пасажирів. До пандемії коронавірусу пасажиропотік був ще вищим – близько 12 млн пасажирів на рік. Аеропорт, як і всі інші повітряні гавані у країні, було закрито 24 лютого 2022 року. На початку повномасштабної війни “Бориспіль” був двічі вражений російськими атаками.

При цьому, як заявляв речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, найближчим часом жодного аеропорту України не буде відкрито. Єдиною умовою для цього стане наявність у військових усіх необхідних засобів захисту неба.

Гнат пояснював, що наразі всі українські аеродроми – “оперативні”. Не аеропорти, а аеродроми – точка. І всі вони у підпорядкуванні військових “, – наголошував він.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin