Вінниця
03.03.2024
7.59° C
Вгору

У початковій школі № 5 та 24 гімназії відкрили ще два класи безпеки

У закладах освіти Вінницької міської територіальної громади відкрили ще два класи безпеки. Вони діють на базі початкової школи №5 та 24 гімназії. Тут діти зможуть дізнатися, що робити під час пожежі, як правильно проводити евакуацію з приміщення, а також почути про основні засади мінної безпеки, правила поводження на воді, першої домедичної допомоги тощо.

Перший клас безпеки був відкритий у закладах загальної та середньої освіти громади восени минулого року. Загалом, в школах обласного центру на сьогодні діє уже десять таких класів: п’ять з яких відкрили в минулому році і п’ять – цьогоріч.

Як зазначає директорка департаменту освіти Вінницької міськради Оксана Яценко, планується, що поступово такі класи мають з’явитися в кожному закладі освіти міста нашої громади. До кінця року заплановане відкриття ще шести класів безпеки.

“Кожна школа міста має мати такі осередки для того аби діти могли в доступній для них формі навчатися як діяти в надзвичайних ситуаціях. Це і що робити, коли щось загорілося чи щось потекло, і як поводитися на воді чи як переходити дорогу. На жаль, в умовах війни, до цього ще додаються питання мінної та ракетної безпеки”, – зазначає очільниця департаменту.

 

 

Для належної роботи усі класи безпеки забезпечені, як відео, так і наочними матеріалами у вигляді спеціальних стендів, плакатів та профільної літератури, мультимедійного контенту. Класи обладнані тематичними іграшками та справжніми інструменти: лопатами, молотками, гучномовцями, ями, аптечками та макетами вибухонебезпечних предметів. Тут також можна ознайомитися та, навіть, приміряти каску чи форму рятувальника, дізнатися як працює вогнегасник та які види інструментів та засобів використовують у своїй роботі рятувальники.

 

 

“Класи зонально поділені на куточки з мінної безпеки, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, безпеки поводження з електричними приладами. В таких класах створені всі умови, щоб діти сприймали важливу інформацію легко та з цікавістю. В залежності від віку дитини, підбирається програма та спосіб її подачі. Наприклад, для дітей початкової школи вся інформація доводиться в переважно ігровій формі. На уроках також застосовуються відеоматеріали, різні роздруківки або макети”, – зазначає представник Вінницького районного управління ДСНС у Вінницькій області Михайло Горячковський.

 

 

Напередодні осінніх канікул у класах безпеки педагоги нагадують учням правила дорожнього руху, в процесі практичних занять діти вчаться правильно переходити дорогу.

В початковій школі №5 клас безпеки обладнали в найпростішому укритті закладу.

 

 

“У зв’язку з ситуацією в країні ми вирішили використати укриття, для того аби діти на занятті могли відпрацювати практичні навички поведінки під час повітряної тривоги чи інших ситуацій. На заняттях ми намагаємось розглянути різні можливі варіанти подій – вчимо правила дорожнього руху, знайомимо дітей з особливостями надання медичної допомоги, розповідаємо про мінну безпеку… В нинішніх умовах важливо просто навчати дитину не брати в руки незнайомі предмети та куди звертатися при їх виявленні. Оскільки у нас маленькі діти, більшість занять проходить в ознайомчому та ігровому форматі. Загалом, безпека життєдіяльності дитини проходить наскрізною ниткою в навчальному процесі, зокрема ще й на уроках “Я досліджую світ” або “Я пізнаю світ”, – зазначає директорка КЗ “Вінницька початкова школа №5 Наталія Кучма.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin