Вінниця
26.02.2024
11.34° C
Вгору

У Вінниці проводять опитування щодо сприйняття луків

Озеленення міста є важливою складовою створення комфортного та здорового середовища для жителів. А засадження луків – ефективним способом покращення зелених зон у Вінниці. Щоб дізнатися, як ставляться містяни до таких насаджень, КП «Інститут розвитку міст» спільно зі студентами факультету хімії, біології та біотехнологій Донецького національного університету імені Василя Стуса влаштували опитування. Для його проведення обрали Вишенський парк, у якому створено нові луки.

За словами експертки з озеленення та екології КП «Інститут розвитку міст» Любові Колосової, опитування проводили безпосередньо у парку, аби респонденти могли наочно оцінити вигляд ділянок, про які йшла мова.

«Влітку квітучі луки збирали багато схвальних відгуків, але чи змінилось до них ставлення восени, коли озеленення втратило свою декоративність? Саме це ми хотіли дослідити», – підкреслила Любов Колосова.

Так, за результатами опитування, в якому взяли участь 102 людини, а це чоловіки та жінки різного віку, виявлено, що переважна більшість опитаних (67%) буває у Вишенському парку раз на тиждень або частіше. 78% респондентів вказали, що їм подобається чи скоріше подобається вигляд такого озеленення і 89% зазначили, що хотіли б бачити більше таких природних коридорів у місті, адже вони покращують якість довкілля та забезпечують здорове та привабливе середовище для мешканців.

Як зауважила Любов Колосова, молодь прихильніше ставиться до цієї практики озеленення.

Ось відсоток респондентів, яким подобаються луки: до 18 років – 100%; 18-35 років – 75%; 36-55 років – 84%; понад 55 років – 57%.

«Серед зауважень та пропозицій найчастіше був запит на збільшення кількості озеленення в місті загалом. Щодо ділянки лук у парку, респонденти в більшості не мали зауважень, проте дехто вказував, що вона виглядає незвично і невпорядковано, та потребує більше догляду», – говорить Любов Колосова.

Долучитися до опитування щодо сприйняття декоративних луків у парку «Вишенський» запрошують усіх охочих. Це можна зробити за посиланням: https://forms.gle/38ZnwwhMCNwpzjrf8

Отримані відповіді фахівці КП «Інститут розвитку міст» проаналізують, аби краще зрозуміти запит містян щодо озеленення у Вінниці й ставлення до міських луків.

«Загалом опитування та живе спілкування з відвідувачами парку вкотре довело, що містяни бажають розвитку та збільшення зелених зон. Важливо популяризувати стале озеленення, щоб вінничани розуміли справжню цінність міської зелені, керуючись не лише міркуваннями естетики. В умовах сучасного світу прикрашання простору – лише вторинна функція озеленення, а основна його задача – покращувати міські умови та допомагати нам боротися з актуальними викликами, такими як: зміни клімату, втрати біорізноманіття та урбанізація. Дякуємо студентам спеціальності 101 Екологія, ОП «Екологія. Відновлення екосистем» за допомогу у проведенні опитування», – зазначила Любов Колосова.

Нагадаємо, ще минулого року фахівці КП «Інститут розвитку міст», надихнувшись сучасними світовими підходами до озеленення, розпочали проєкт «Луки Вінниці». На деяких ділянках у місті обмежили косіння, встановили інформаційні таблички, а у Вишенському парку засіяли квітучу луку з десятками видів однорічних і багаторічних рослин. Луки мають чимало переваг: рослини не потребують поливу та поглинають надлишкову воду від час злив, ефективно очищують повітря, сприяють біорізноманіттю, підлягають косінню лише 1-2 рази на рік та не вимагають підживлення, а також повертають справжню природу на міські вулиці.

Проєкт «Луки Вінниці» підтримується фундацією EID Ukraine, і реалізується спільно з КП ВМР «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади» та КП «Вінницязеленбуд».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin