Вінниця
08.12.2023
-1.86° C
Вгору

Сергій Моргунов відвідав релоковане підприємство Anabel Arto

Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим побували на підприємстві “Анабель Арто”, яке працює у галузі легкої промисловості. Швейна фабрика релокувалася до нашого міста з Харкова майже рік тому і за цей час зуміла налагодити своє виробництво жіночої білизни.

Так, у швейному цеху зараз вже працює 30 людей. І в планах тут не лише розширення штату, а й збільшення обсягів виробництва та вихід на зовнішній ринок.

За словами Сергія Моргунова, поповнення підприємницької спільноти Вінниці за рахунок релокованого бізнесу посприяло новим віянням у економічній діяльності – підприємці почали вживати все нових заходів для того, щоб створити конкурентоспроможні продукти та нові види послуг, переосмислюючи свої підходи до роботи. Втім, найбільшим викликом для бізнесу є недостатня кількість кваліфікованих кадрів. Тож міська влада починає розробку відповідної профорієнтаційної програми для людей працездатного віку.

“Найголовніше, що на цьому підприємстві зросла кількість працівників. Керівництво фабрики переорієнтувало виробництво: окрім свого асортименту, з початку війни вони почали відшивати військову форму в іншому місті. Тобто це підприємство працює у вірному напрямку і несе соціальну відповідальність, розширюючи експортні можливості. Завдання міської влади зараз – сприяти представленню наших підприємств та їх продукції на міжнародному ринку. Відповідні доручення я вже дав, – розповів Сергій Моргунов. – Для подальшого розвитку підприємств потрібні кадри і ми плануємо впровадити програму підтримки професійної переорієнтації для людей. Розглядається така можливість на базі професійно-технічної освіти, а також плануємо співпрацювати в цьому напрямку з підприємствами, які готові навчати людей з нуля і опановувати нові професії”.

На думку Сергія Моргунова, перекваліфікація людей працездатного віку, які з тих чи інших причин залишилися без роботи, допоможе покращити ситуацію на ринку праці, а заразом підвищити виробничі можливості місцевих підприємств, які розвивають промисловість.

Власне, приймати бізнес з інших регіонів України у себе Вінниця почала з самого початку великої війни. Станом на початок жовтня в нашій громаді офіційно зареєструвалися 337 суб’єктів господарської діяльності, понад 80% з яких відновили свою роботу і створили 1674 нових робочих місця. Таким чином, місто зробило свій внесок до збереження виробничого потенціалу країни та збереження робочих місць.

“Загалом, з початку повномасштабного вторгнення у Вінниці з’явилося понад 3 000 робочих місць, більше 1600 створили на базі релокованих підприємств. А в умовах війни – це важливий компонент, який показує, що працювати можливо і потрібно. Сильна економіка підтримує наші Збройні Сили у боротьбі з агресором. Без цього нам складно буде виграти цю війну. Звісно, нам допомагають міжнародні партнери, але тилові міста повинні максимально сприяти зміцненню цих можливостей”, – наголосив Сергій Моргунов.

Як зауважив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, підтримка бізнесу та створення належних умов для роботи в умовах війни – це одні з напрямків, які Вінниця як обласний центр, охопила задовго до початку війни в Україні.

“Відколи міська та обласна влада створила Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, одним з пріоритетних напрямків стало сприяння релокованим підприємствам та налагодження роботи бізнесу загалом. В цьому плані дуже активно працює як міська, так і обласна влада. Найбільше підприємств перемістилося у Вінницю – тут висока підготовка та практичний досвід зі створення умов для роботи бізнесу. І всім релокованим підприємствам створили можливості, щоб вони могли відновити роботу з нуля. Міська рада в межах своїх повноважень буде працювати над розробкою програми, яка сприятиме підготовці фахівців робітничих професій, зокрема й в частині дуальної освіти”, – розповідає Вячеслав Соколовий.

Нагадаємо, підприємство “Анабель Арто” переїхало до Вінниці у жовтні 2022 року. За словами співвласниці компанії Анастасії Дуліної, це вже друга вимушена релокація за час існування “Анабель Арто”. Наразі керівництво фіксує, що попит на товари торгової марки залишився. А оскільки частина клієнток виїхала за кордон, компанія планує розширювати свій експорт.

“Війна триває і всі наші турботи – ніщо в порівнянні з тим, що відбувається на фронті. Наше виробництво вийшло на планові потужності у новому місті. У Вінниці нам працювати комфортно. За один день ми знайшли необхідні приміщення завдяки підтримці міської влади. А наші працівниці – вінничанки, дуже швидко орієнтуються у роботі і вже звикли до пошиву білизни. Наразі ми плануємо розширення штату і запрошуємо на роботу людей в свій колектив. За цей час ми також заручилися підтримкою професійно-технічного училища №15, тамтешні студентки в нас проходили практику і одна з них продовжила працювати у нашому швейному цеху. Ми також хочемо, щоб курси перепідготовки для людей з’являлися, оскільки нестача трудових кадрів зараз є всюди”, – сказав Андрій Дулін, співвласник підприємства.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin