Вінниця
03.12.2023
-1.88° C
Вгору

За перші два дні роботи помічники ветаранів у Вінниці надали понад 100 послуг

Помічники ветеранів, що працевлаштовані у «Сервісному офісі у справах ветеранів» на базі Вінницького міського центру соціальних служб, вже працюють у Прозорих офісах соціального спрямування Вінниці. За перші два дні роботи вони встигли опрацювати близько 20 заяв від військовослужбовців та надати понад 100 послуг.

Робота помічників ветеранів стартувала 3 жовтня. Наразі 12 кваліфікованих осіб консультують у Прозорих офісах соціального спрямування за адресами: просп. Космонавтів 30, вул. Замостянська 7 та вул. Брацлавська 85. Помічники ветеранів мають облаштовані місця, необхідну техніку та програмне забезпечення.

«Приємно, що робота налагоджується, і ми вже бачимо перші результати. За два дні роботи опрацьовано 20 заяв та надано понад 100 послуг ветеранам. Помічники ветеранів не тільки працюють на місцях, але й відвідують лікувальні установи, протезний завод, щоб більше військових знало про такий сервіс і про допомогу, яку ми можемо надати. Ми вдячні Міністерству у справах ветеранів, що запустили такий проєкт, і Вінницькій міській раді та міському голові, що надали підтримку в розвитку цієї важливої справи», – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Важливо, що помічники ветеранів теж мають досвід бойових дій. Тому робота відбувається за принципом «рівний з рівним». Вони на власному прикладі розуміють, як потребують допомоги ті, хто повертається до цивільного життя.

«Після звільнення за станом здоров’я з лав Збройних Сил України я сам зіткнувся з тим, що не було організованої допомогти ветеранам. А військові, які повертаються додому, потребують допомоги з приводу соціального забезпечення, оформлення пільг, матеріальної допомогти, проходження військово-лікарських комісій тощо. Я сам це все пройшов, здобув досвід і тепер допомагаю іншим», – розповів помічник ветерана Андрій Бродський.

Питань, з якими звертаються ветерани, багато, і вони різноманітні. Це питання оформлення пільг, документів, надання матеріальної допомоги, питання земельного характеру, переоформлення автотранспорту та багато інших.

«Сьогодні звернувся до помічників ветерана з приводу соціальних та житлово-комунальних пільг. Оскільки у мене двоє маленьких дітей, цікавили також питання, пов’язані з оформленням в дитячий садочок. Звісно, з початком роботи помічників ветеранів отримати допомогу стало набагато легше», – зауважив військовий медик Ігор Луценко, який сьогодні прийшов до Прозорого офісу соціального спрямування, щоб отримати консультацію помічника ветерана.

Вінницька область – одна з областей України, що бере участь у пілотному проєкті Міністерства у справах ветеранів «Помічник ветерана». Після успішного завершення «пілоту» інститут помічника ветерана впроваджуватимуть і в інших областях.

«У нас в країні вже була велика кількість ветеранів, і внаслідок війни їхня кількість збільшуватиметься. Помічники ветеранів покликані захищати права самих ветеранів. І це дуже добре, що такий інститут з’явився і у Вінниці, і загалом в Україні», – підсумував керівник «Сервісного офісу у справах ветеранів» Олексій Замірко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin